Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Franks Gordons: Izgāzies mēģinājums slēgt lēģera “Perm-36” muzeju 0

Pagājušā gadsimta 90. gados, kad Maskavā tika gāzts čekas dibinātāja Dzeržinska piemineklis Lubjankas laukumā, Urālos izdevās atrast gan iniciatorus, gan līdzekļus, lai padomju politieslodzīto nometnes “Perm-36” teritorijā ierīkotu muzeju, godinot tur mērdēto komunistiskā režīma pretinieku (tostarp baltiešu) piemiņu. 2004. gadā šis muzejs tika iekļauts 100 pasaules īpaši apsargājamo pieminekļu reģistrā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164
Lasīt citas ziņas

Taču zināmām aprindām Maskavā nepatika tas, ka turp ved ekskursijās skolēnus un stāsta viņiem par tādiem bijušajiem šīs nometnes ieslodzītajiem kā Vladimirs Bukovskis vai Sergejs Kovaļevs. Un, tiklīdz Kijevā pērn rudenī bija sākusies Maidana kustība, Maskavas un arī Permas staļinisma epigoni sarosījās, kategoriski prasot slēgt šo muzeju un apturēt tajā veicamo izskaidrošanas un izglītošanas darbu… Tāpēc vien, ka savā laikā ieslodzīto vidū pārsvarā bija ukraiņu nacionālisti.

Labi vēl, ka šī kampaņa par muzeja slēgšanu izraisīja protestus gan Krievijā, gan ārzemēs, un starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības un labdarības biedrības “Memoriāls” valdes prezidentam Arsenijam Rogin­skim izdevās panākt, ka Maskavā notika apspriede un tika panākta vienošanās: asignēt muzejam “Perm-36” federālas subsīdijas “Politisko represiju upuru piemiņas iemūžināšanas programmas” ietvaros.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī vēsturiskās taisnības uzvara tika panākta ar grūtībām…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.