Latvijā
Sabiedrība

Dažu stundu laikā konstatē trīs gadījumus, kad iereibuši vecāki nespēj rūpēties par saviem bērniem 16

Foto – Shutterstock

Aizvadītās sestdienā četru stundu laikā likumsargi konstatējuši trīs gadījumus, kad vecāki
alkohola reibumā nespēj parūpēties par bērniem portālu LA.lv informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Ilze Jurēvica.

Sestdien, 14.oktobrī, ap pulksten 20.30 likumsargi saņēma informāciju, ka kādas ģimenes dzīves vietā notiek konflikts. Bija zināms, ka ģimenē aug arī mazulis – 2016.gadā dzimusi meitenīte. Ierodoties izsaukuma vietā, likumsargi sastapa minēto ģimeni ar mazuli un konstatēja, ka 1985.gadā dzimušais vīrietis un 1987.gadā dzimusī sieviete ir manāmā alkohola reibumā, tāpat telpā bija jūtama cigarešu dūmu smaka.

Lai pārliecinātos vai bērna veselībai nekas nekait, VP izsauca Neatliekamo medicīnisko palīdzību, pārbaudes veikšanai.

Vēl pēc nepilnas stundas, ap pulksten 21.15 VP Ogres iecirkņa dežūrdaļa saņēma informāciju no iedzīvotāja, ka kādas ģimenes dzīves vietā, kurā aug arī divi mazgadīgi bērni, vecāki lieto alkoholiskos dzērienus. Likumsargiem ierodoties uz izsaukumu, konstatēts, ka ģimenē, kurā aug 2013.gadā dzimusi meitenīte un 2015.gadā dzimis zēns, abiem vecākiem konstatēts vairāk nekā divu promiļu alkohola reibums.

Savukārt Vecmīlgrāvī naktī uz svētdienu, ap pulksten 00.30, VP Ziemeļu iecirkņa policisti saņēma izsaukumu no kādas 1972.gadā dzimušas sievietes – desmit gadu vecas meitenītes mātes, ka viņa ar bērnu bijusi ciemos un nu netiek laista mājās. Skaidrojot notikušā apstākļus, VP rīcībā esošā informācija liecina, ka sieviete ar bērnu devās pie diviem paziņām, kur kopīgas alkohola lietošanas laikā starp pieaugušajiem izcēlies konflikts, pēc kā visi izgājuši ārpusē. Esot uz ielas, bērna mātei ar vienu no paziņām izcēlies vēl viens konflikts dēļ tā, ka sievietei norādīts, ka viņa esot pārāk iereibusi, lai šajā laikā dotos ar bērnu uz mājām, pēc kā sieviete ziņoja VP par notikušo.

Likumsargiem ierodoties notikumā vietā, bērna mātei konstatēts 2,7 promiles alkohola reibums, pēc kā bērns tika nogādāts aprūpē citam ģimenes loceklim, kamēr māte nogādāta policijas iecirknī paskaidrojuma pieņemšanai.

Visos gadījumos par notikušo informēta bāriņtiesa un attiecīgie sociālie dienesti, tāpat visos trīs gadījumos uzsāktas administratīvās lietvedības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam, par šādu nodarījumu, vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 140 eiro apmērā.

LA.lv