×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Dažu stundu laikā uz izmeklējumiem aizpilda visas valsts kvotas (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā dažu stundu laikā pēc pieraksta atvēršanas uz atsevišķiem izmeklējumiem tika aizpildītas visas valsts kvotētās vietas, informēja slimnīcā.

Šodien, 1. februārī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tika atvērts pieraksts uz izmeklējumiem martā – magnētisko rezonansi, datortomogrāfiju, ultrasonogrāfiju un osteodensitometriju.

Jau līdz pusdienlaikam bija aizpildītas valsts apmaksātās vietas uz magnētisko rezonansi Latvijas Onkoloģijas centrā, bet līdz dienas beigām, saskaņā ar speciālistu prognozēm, tiks aizpildītas visas valsts kvotētās vietas uz pārējiem izmeklējumiem visā Austrumu slimnīcā.

„Latvijas Onkoloģijas centrā pieprasījums ir ārkārtīgi liels uz visiem izmeklējumiem, un aprunājoties ar onkoloģiskajiem pacientiem, viņi norāda, ka vēlas ārstēties un izmeklēties tikai pie šī centra speciālistiem. Līdzīgi ir ar pārējiem pacientiem – viņi mērķtiecīgi nāk pie mums, norādot, ka vēlas ārstēties universitātes slimnīcā,” skaidro Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane.

Epermane arī uzsver, ka slimnīcas kapacitāte ir lielāka, t.i., slimnīcas resursi ļauj iedzīvotājiem sniegt vairāk konsultāciju un veikt vairāk izmeklējumus, pieprasījums pēc slimnīcas speciālistiem ir ļoti liels, diemžēl tam neseko valsts finansējums.  

Izprotot situāciju, slimnīca šodien mobilizēja vairāk darbinieku visās reģistratūrās, tomēr pieprasījums bija ārkārtīgi liels. Jau no agra rīta slimnīcas pieraksta tālruni vienlaicīgi mēģināja sazvanīt vairāki simti cilvēki, brīdī, kad „zvanu rinda” sasniedza 400, neizturot slodzi, sistēmā radās problēmas, ko gan operatīvi ar sakaru nodrošinātāju izdevās novērst. Informācijas centrs dažu stundu laikā saņēma aptuveni 600 pieraksta pieteikumus elektroniski.

Daudzi cilvēki šodien bija ieradušies personīgi. Latvijas Onkoloģijas centrā „dzīvajā” rindā gaidīja aptuveni 150 cilvēki, Gaiļezerā 70 – 100 cilvēki.

Pašlaik uz izmeklējumiem martā vēl var pierakstīties par maksu. Pierakstu uz izmeklējumiem uz nākamo periodu no aprīļa līdz augustam plānots atvērts 20. martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Austrumu universitātes slimnīca Atbildēt

  Kurai universitātei visas šīs slimnīcas ir piestiprinātas? Stradiņa? Vai katra slimnīca tomēr pieder savai universitātei (LU, RTU)?

 2. Tie, kuri šo kārtību ieviesa, laikam nezin un nepiedomā, ka visi mēs esam mirstīgi.
  VISI! Un šiem gudrajiem kungiem (vai kundzēm) arī var pienākt diena, kad….
  Šodien tu esi ķēniņš, bet rīt vari būt cūkgans.

 3. Mieru, tikai mieru,ir arī laba ziņa- uzplaukums gaidāms apbedīšanas biznesā!

 4. Varbūt rīkosim referendumu par eitanāziju ? Ja jau jādzīvo kā mauzolejā – nebaro, neārstē un zemē nerok.

 5. Jā ,redz var LATVIJA pakalpojumu sfēra dzīvo ANALOGĀ pasaulē ,bet ne cipatu -datoru aplikāciju ..laikmetā . Kas ir 400 pieprasijumu ? Ja varētu būt 50.000 piepr. /min. pelēkā ikdiena.

 6. Kāds no Ves.min. var publicēt: magnētisko rezonansi, datortomogrāfiju, ultrasonogrāfiju un osteodensitometriju izmeklējuma CENU ? Vel labi būtu CENU veidojošo kompanentu Atšifrējums. Tad arī varētu runāt par PROBLĒNU nau naudas nosprāgsti (bēgļi aizpildīs) ir nauda ,,,,,Veselības monit.sistēmu.

 7. NAH** MAKSAT NODOKLUS ???

 8. Un cik vēl nesazvanīja?

 9. Cilvēkus pazemo, kā vien var.

Draugiem Facebook Twitter Google+