×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Dažviet Latgalē – augstākais ūdens līmenis gada laikā; brīdina par jaunām lietusgāzēm

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Spēcīgo lietavu dēļ ūdens līmenis dažās Latgales upēs jau ir sasniedzis augstāko atzīmi kopš 2013.gada pavasara lielajiem paliem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ūdens līmenis turpina strauji paaugstināties. Lietavas, kas Latgalē sākās agrā pirmdienas rītā, otrdien mitēsies, tomēr pēc ilgstošā lietus otrdienas pēcpusdienā un vakarā no rietumiem nāks gubu mākoņi ar īslaicīgu lietu, vietām gaidāmas spēcīgas pērkona lietusgāzes, prognozē sinoptiķi. Īslaicīgs lietus daudzviet būs arī trešdien, savukārt ceturtdien, piektdien un sestdien saskaņā ar pašreizējo prognozi gaidāms pārsvarā sauss un saulains laiks.

Lietavas skārušas ne tikai Latgali, bet arī Sēliju un Vidzemi, kur visvairāk lijis reģiona austrumos. Nokrišņu daudzums Alūksnē kopš pirmdienas rīta sasniedzis 31 milimetru, šomēnes kopumā – jau 69 milimetrus. Daugavpilī no agra pirmdienas rīta līdz otrdienas rītam bijuši 39 milimetri lietus, kopš mēneša sākuma – 78 milimetri, kas atbilst 78 litriem ūdens uz kvadrātmetru. Parasti visa mēneša gaitā Latgalē un Vidzemē ir 45-60 milimetru nokrišņu.

Pirmdien un naktī uz otrdienu vislielākais nokrišņu daudzums konstatēts Līvānu novada Sīļos – 40 milimetru. Lubānā, tāpat kā Daugavpilī, samērīti 39 milimetri nokrišņu, Rēzeknes apkaimē – 38 milimetri.

Dubnas pietekā Ošā pie Kūleniekiem ūdens līmenis pēdējās dienās kāpis par aptuveni metru, sasniedzot divu metru atzīmi, kas ir augstākais rādītājs kopš 2013.gada aprīļa, kad palu kulminācijā ūdens līmenis pakāpās līdz 3,8 metriem.

Ūdens līmenis strauji kāpj arī Dubnā, tomēr otrdienas rītā tas vēl nebija pārsniedzis šā gada aprīlī reģistrēto maksimumu.

Rēzeknes upes līmenis pie Griškāniem tuvojas pusotra metra atzīmei – augstākajam līmenim kopš pagājušā gada pavasara, kad ūdens pakāpās pat virs trim metriem.

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis pēdējās dienās kāpis par 1,4 metriem, tomēr tas ir par trim metriem zemāks nekā 2013.gada palu kulminācijā.

Pededzē, Aiviekstes pietekā, ūdens līmenis līdz šim paaugstinājies par aptuveni metru, un otrdienas rītā tas bija vairāk nekā trīs metrus zem 2013.gada aprīlī reģistrētā maksimuma.

Daugavā ūdens līmenis ir zems, tas paaugstinās lēni – līdz šim ūdens līmenis Daugavā kāpis vidēji par 10-30 centimetriem.

Sagaidāms, ka dažas Latvijas austrumu daļas upes šonedēļ izies no krastiem, bet plaši plūdi nav gaidāmi. Līdz šim applūdušas zemākās Aiviekstes palienes.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +26.0
Alūksne +18.7
Daugavpils +24.3
Saldus +23
Liepāja +20.3
Jelgava +25
Ventspils +17.3
Limbaži +19
Madona +24
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+