×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Dažviet uz vietējiem ceļiem braukšanu apgrūtina apledojums

Foto - LETAFoto - LETA

Automašīna uz Mālpils - Nītaures lauku ceļa rudenī.

Braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem kopumā ir apmierinoši, tomēr dažviet uz vietējiem ceļiem braukšanu apgrūtina apledojums, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) apkopotā informācija.

Braukšanas apstākļi apgrūtināti pa vietējiem ceļiem ir Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Valmieras un Valkas apkaimēs, jo tur vietām ceļi ir slapji vai apledojuši.

Lai gan uz valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem braukšanas apstākļi ir apmierinoši, lielākoties tie ir mitri vai slapji.

LVC brīdina, ka, sasalstot uz brauktuves esošajam mitrumam, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, var veidoties apledojums, jeb tā saucamais “melnais ledus”, kuru ir īpaši grūti pamanīt. Šādos apstākļos paaugstinātas apledošanas riska vietas ir tilti un ceļu pārvadi, kā arī ceļu posmi ūdenstilpju un mežu tuvumā. Ziemas apstākļos īsā laika periodā braukšanas apstākļi var mainīties ļoti strauji, tāpēc aicinām autovadītājus pievērst lielāku uzmanību arī savai braukšanas manierei.

LVC arī atgādina Ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ka laikposmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t, kā arī to piekabēm jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21
Alūksne +18.2
Daugavpils +18.4
Saldus +18.9
Liepāja +18.4
Jelgava +17.6
Ventspils +16.1
Limbaži +18
Madona +17.9
Rēzekne +17.9
+22
+12
+10
Draugiem Facebook Twitter Google+