×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Dažviet Vidzemē ugunsbīstamība sasniegusi visaugstāko pakāpi

LETALETA

Tajos Vidzemes novados, kur pēdējo dienu lietus mākoņi pagājuši garām, ugunsbīstamība sasniegusi visaugstāko – piekto – pakāpi, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Paaugstināts ugunsgrēku izcelšanās risks vietām valsts austrumu daļā ir jau kopš jūnija. Pagājušajā nedēļā daudzviet Zemgalē un Latgalē īslaicīgi lija, tādējādi mazinot sausumu, bet Vidzemē lijis tikai vietām. Savukārt Kurzemi liels sausums šovasar nav skāris.

Jau vēstīts, ka pēdējās trijās diennaktīs visvairāk lijis Daugavpils apkaimē. 12.-14.jūlija kopējais nokrišņu daudzums Daugavpils meteoroloģisko novērojumu stacijā, kas atrodas lidostas teritorijā, Locikos, sasniedzis 67 milimetrus jeb 85 procentus no mēneša normas.

Plašs lietus, kas skartu visu Latviju, tuvākajās dienās vēl nav gaidāms. Vairāk nokrišņu ir cerības sagaidīt šajā nedēļas nogalē, kad ciklons atnesīs daudz lietus mākoņu komplektā ar vēsāku gaisu, liecina “Global Forecast System” prognoze.

Uzturoties mežā un purvā, iedzīvotājiem ir aizliegts nomest degošus sērkociņus vai izsmēķus un kurināt ugunskurus, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas. Nedrīkst dedzināt atkritumus, braukt pa mežu un purvu ārpus ceļiem ar mehāniskiem transportlīdzekļiem vai veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Ja ir pamanīts, ka izcēlies ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz tālruni 112, atgādina Valsts meža dienests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+