×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

“Dd studio” izveidojis jau otro muzeja ekspozīciju Azerbaidžānā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas uzņēmums “Dd studio” izveidojis telpas dizainu un pastāvīgo ekspozīciju Jaunavas torņa muzejam Azerbaidžānas Republikas galvaspilsētā Baku, portālu LA.lv informēja “DD Studio”.

Jaunavas tornis ir Baku pazīstamākais simbols un vēstures piemineklis. Jaunā ekspozīcija, kurā izmantoti gan tradicionālie, gan 21. gadsimta mediji, stāsta par leģendām apvīto torņa vēsturi. Projekta pasūtītājs ir Baku vecpilsētas Ičerišeheras administrācija.

“Dd studio” jau 13 gadus darbojas dizaina projektu izstrādes un realizācijas jomā un ir guvis starptautisku atzinību, veidojot mūsdienīgas muzeju ekspozīcijas. 2013. uzņēmumam bija panākumiem bagāts gads – “Dd studio” projektēja jauno ekspozīciju Latvijas Tautas Frontes muzejam, tika saņemta speciālbalva EMYA 2013 (European Museum of the Year Award) par Gobustānas petroglifu muzeju Azerbaidžānā. Cildinošās atsauksmes par Gobustānas muzeju un tā starptautiskie panākumi ļāva uzsākt vairākus jaunus projektus Azerbaidžāna, tai skaitā arī Jaunavas torņa ekspozīciju.
Šobrīd “Dd studio” sekmīgi pabeidzis interaktīvas muzeja ekspozīcijas izveidi Baku galvenajā vecpilsētas vēsturiskajā objektā, Jaunavas tornī, kas kopā ar Baku vecpilsētu iekļauts UNESCO kultūrvēsturiskajā mantojumā. Gadu mijā jauno ekspozīciju pieņēma Azerbaidžānas Republikas prezidents Ilhams Alijevs, un tagad, pēc vērienīgas torņa restaurācijas un mūsdienīgas ekspozīcijas izveides, tas atvērts apmeklētājiem.

Darbu pie projekta “Dd studio” sāka 2012. gada nogalē, un tas bija ļoti intensīvs un izaicinājumiem piesātināts. Jaunavas tornis ir svarīgs ikvienam Azerbaidžānas iedzīvotājam, un ar tā izpēti nodarbojušies daudzi kultūrvēsturiskā mantojuma pētnieki, kuru versijas par torņa pagātni un nozīmi var būt ļoti atšķirīgas un pat pretrunīgas. Tādēļ satura speciālistiem, veidojot kopējo muzeja stāstu, uzdevums bija atainot uzskatu un versiju daudzveidību, vienlaikus apvienojot to kopīgā stāstā.

Veiksmīgai ekspozīcijas izveidei tika piesaistīti dažādu jomu speciālisti, piemēram, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, mākslinieki Kaspars Groševs un Darja Meļņikova, režisore Kristīne Kursiša, operatori Raivo Karro, Jānis Šēnbergs un Valdis Celmiņš, tēlniece Liene Mackus un vēl citi, kopā veidojot gandrīz 40 cilvēku lielu projekta komandu. Projekta ietvaros “Dd studio” sadarbojās ar austriešu uzņēmumu “Studio Erich Pummer GmbH”, kas veica torņa restaurāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+