Dabā
Laika ziņas

Daudzās upēs ūdens līmenis sasniedzis maksimumu 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Daudzās upēs Latvijā ūdens līmenis pēdējā diennaktī sasniedzis maksimumu un patlaban vairs būtiski nepaaugstinās vai jau pazeminās, bet citviet turpinās ūdens līmeņa celšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Ogres upes lejtecē pirmdien un otrdien ūdens pakāpās par 0,9-1,4 metriem, trešdien tas sācis pazemināties.

Mazajā un Lielajā Juglā turpinās ūdens līmeņa kāpums, ūdens līmenis ir attiecīgi 1,5 un 2,7 metrus augstāks nekā mēneša sākumā.

Gaujas pietekā Amatā ūdens līmenis visai strauji krīt, bet upe vēl ir laivojama. Arī Vaidavā pie Apes pēc liela kāpuma ūdens līmenis sācis pazemināties.

Tirzā pie Lejasciema ūdens līmenis vēl nav sācis kristies, kopš pirmdienas tas cēlies par 1,6 metriem, kopš mēneša sākuma – par 2,6 metriem. Ūdens līmeņa kāpums turpinās Palsā un Gaujā.

Ļoti augsts ūdens līmenis ir Aiviekstē, tas lēnām turpina celties. Arī Pededzē, Rēzeknē, Dubnā un Ošā ūdens pagaidām neatkāpjas.

Lielupē pie Mežotnes un Staļģenes ūdens līmenis kāpj, pēdējā nedēļā tas cēlies par vairāk nekā metru. Arī Svētē ūdens līmenis turpina augt, tas ir metru augstāks nekā pirms nedēļas.

Bērzē pie Līvbērzes pēc divu metru kāpuma ūdens līmenis sācis lēnām kristies. Misā tas turpina celties, kopš mēneša sākuma reģistrēts kāpums par pusotru metru.

Ventas augštecē un pie Kuldīgas ūdens līmenis pēdējās stundās mazliet krities, bet tas joprojām ir vairāk nekā divus metrus augstāks kā pirms nedēļas.

Arī Abavas pietekā Imulā ūdens līmenis trešdien sācis pazemināties, pirmdien un otrdien tas bija cēlies par 1,4 metriem. Abavā ūdens līmenis paaugstinās.

Bārtā apstājies ūdens līmeņa kāpums, pēdējo desmit dienu laikā tas sasniedzis 2,6 metrus.

Kā ziņots, pēc spēcīgām lietavām šīs nedēļas sākumā daudzviet Latvijā upes izgāja no krastiem, applūdinot palienes, vietām zem ūdens nokļuva plašākas teritorijas.

Visaugstākais ūdens līmenis, salīdzinot ar klimatisko normu, saglabājas no Lubāna ezera iztekošajā Aiviekstē, kā arī Latgales upē Dubnā. Aiviekstē pie Lubānas pilsētas ūdens līmenis ir vairs tikai 88 centimetrus zem pēdējo gadu lielāko pavasara palu atzīmes, Dubnas augšgalā – vien četrus centimetrus zem šī rekorda.

Savukārt, piemēram, Lielupē pie Mežotnes, kur arī applūdušas zemākās palienes, ūdens līmenis ir divus metrus zem pēdējo gadu lielāko palu atzīmes.

Ceturtdien un piektdien gaidāmais lietus kavēs ūdens līmeņa krišanos un vietām var izraisīt atkārtotu kāpumu, īpaši valsts austrumu daļā, liecina laika prognozes.

LA.lv