×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

LTV: Rīgas pašvaldības policijas vadībā cilvēks bez atbilstošas izglītības (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Pašvaldības policijas Tūrisma policijas nodaļas priekšnieks Andrejs Aronovs tikšanās laikā Rīgas domē, kurā Rīgas Tūrisma attīstības birojs prezentē statistiku par nozares attīstību Rīgā šā gada pirmajā pusgadā.

Kopš novembra Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs ir Andrejs Aronovs, kurš oficiāli šo amatu ieņemt nevarētu, 23.februārī vēstīja LTV raidījums “De facto”.

Lai kļūtu par pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku nepieciešams saņemt iekšlietu ministra rakstisku piekrišanu, turklāt pretendentam nepieciešama augstākā izglītība – šādas prasības paredz likums “Par policiju”.

Aģentūra LETA sazinājās ar Aronovu, kurš teica, ka vadot automašīnu un nevarot runāt, aicinot sazvanīties vēlāk. Tiesa, norunātajā laikā ar viņu sazināties vairs neizdevās.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) raidījumam norāda, ka šāds saskaņojums nav prasīts. Savukārt Aronova vienīgais izglītības dokuments ir par vidusskolas beigšanu 1996.gadā, ziņo raidījums.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) atklāj, ka Aronovs “mācās 2.kursā, lai iegūtu augstāko juridisko izglītību. Jā, tā ir liela uzticība no domes vadības puses viņam attaisnot to, ka viņš kā pienākumu izpildītājs ir cienīts savā kolektīvā un tiek galā ar saviem pienākumiem.”

“De facto” informē, ka Aronovs 2013.gada pašvaldību vēlēšanās kandidēja no apvienības “Saskaņas centra” un partijas “Gods kalpot Rīgai” apvienotā saraksta.

“Mums īstenībā ir tāda sistēma, ja mums ir kādi vakanti amati un darbinieki vēlas pieteikties, kad ir iekšēji konkursi, jebkurā gadījumā viņš sākumā tiek iecelts par pienākuma izpildītāju. Tad pēc noteikta laika ir atestācijas pārbaude,” raidījumā izsakās Aronovs.

Savukārt Ameriks noliedz kādas sistēmas pastāvēšanu: “Mums tiešām nav nekāda sistēmas par pienākumu izpildītājiem. Rīgas domē vienkārši ir daudz institūciju. Ir kadru mainība un tad, kad kāds cilvēks tiek virzīts vai nu no paša departamenta vidus, vai arī meklēts no citām iestādēm, sākumā viņu liek par p.i.”

Raidījums gan min vēl vairākus piemērus, kur Rīgā augstos amatos ilgstoši tiek turēti pienākumu izpildītāji. Tā Satiksmes departamentā jau septiņus mēnešus pie oficiāla amata netiekot bijušais lidostas šefs Krišjānis Peters, arī Pilsētas attīstības departamenta projektu vadības pārvaldes divas no trīs nodaļām vadot pienākumu izpildītāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Ok!izmetīsim visus no amatiem, nošausim visus policistus un laimīgi dzīvosim velna pak@ļā.Tik aprobežota tautas daļa, kas te dirsh komentāros nav pelnījusi vairoties un ražot tādus pašus suņus. Ja šīs cilvēks vel nav paspējis pabeigt mācības un saņemt diplomu, padomajiet,a varbūt viņs bija aizņemts ar darbu, ko pilda godprātīgi un pašaizliedzīgi jau vairakus gadus… Kad Jūs saucāt palīga policistu vai ārstu jums ir svarīgi kādu diplomu viņs uzrādīs pirms palīdzēt vai Jums ir svarīgs rezultāts, izglabs viņs jūsu tuvinieka dzīvību vai nē. Aronovs kompetents, augsta limeņa profesionals, Latvijas patriots, īsts cilveks.Mēs jūs ticām! Turies!

  2. Labi, ka tur vel zeki nav amatos. Bet varbūt ka ir? Lielajā dzimtenē tie pat armijas ir vadījuši un nīdējuši inteliģenci. Tā kā nekur tālu pēdējos simts gados neesam tikuši.

  3. Ja jau ministri un Saeimas deputāti var būt ar vidusskolas izglītību, kāpēc pašvaldības policijas priekšnieks nevarētu? Vai tad ministriem smadzenes nevajag?

  4. Kuram idiotam vēl nav skaidrs,ka tas ir Amerika ieliktenis ??? Lai būtu vēl viena amatpersona, kas piesegtu korupciju, zagšanu,līdzekļu izšķērdēšanu !!! Un lai būtu krievnacistu atbalstītājs un fašistu nīdētājs . Kozlovskis jau tāds ir, nu būs vēl viens ar visai lielām tiesībām!

  5. Galvenais, lai prokurori neizlasa šos rakstus. Viņi jau neredz, ka katrā rajonā pa pārim šādu “nedagatavu” ļikumsargu. Ko nu traucēs kungus strādāt.

  6. Visu Ušakova vadītās domes struktūras ir jāpārbauda!

  7. Ja likums pārkāpts, tad šo vidusskolnieku no augstā amata jāpatriec. Ameriks ir misters 20% p.i.

  8. Izklausās pēc Ušakova ielikteņa. Kā teikt — “savs cilvēks”.

Draugiem Facebook Twitter Google+