×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. decembris, 2013
Drukāt

“De facto”: Stradiņa slimnīcas vadītāja, iespējams, slēgusi fiktīvu līgumu (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdes priekšsēdētāju Rūtu Valteri sāktā krimināllieta saistīta ar iespējamu fiktīva līguma slēgšanu, kas varētu būt ļāvis pašai Valterei tikt pie tūkstoš latiem, liecina LTV raidījuma “De facto”  rīcībā esošā informācija.

Jau ziņots, ka saistībā ar aizdomām par kādas Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcas amatpersonas iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piektdien veicis iestādē pārbaudi.

Savukārt Veselības ministrija pārbauda arī citus noslēgtos līgumus, lai pārliecinātos, vai notikušais nav daļa no sistēmas.

Iesniegums par iespējami fiktīvu līgumu Veselības ministrijā bija saņemts jau vasaras vidū. Vienlaikus ar dienesta izmeklēšanas uzsākšanu, ministrija informāciju sniedza arī KNAB. Visu šo laiku Valtere varējusi netraucēti pildīt savus pienākumus, bet KNAB kriminālprocesu ierosināja tikai decembra sākumā. KNAB izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus nesniedz.

Bet viena no Veselības ministrijā pārbaudītajām epizodēm, kas nodota izmeklēšanai KNAB, saistīta ar pērnā gada novembrī slēgtu līgumu starp Valteri un kādu personu par dokumentu sagatavošanu un pārstāvību, Patentu valdē reģistrējot Stradiņu slimnīcas preču zīmes.

Līgums paredzēja 1280 latu lielu atlīdzību.  “De facto” rīcībā ir informācija, ka Veselības ministrijā šovasar saņemtajā iesniegumā norādīts, ka šis līgums bijis fiktīvs, jo lielākā daļa no saņemtās naudas, vairāk nekā tūkstoš latu, bijis jāatdod slimnīcas vadītājai Valterei. Vienošanās par naudas faktisko sadalījumu esot notikusi ar tuvu Valteres radinieci. Iesniegumā citēta ar viņu notikusī elektroniskā pasta sarakste: “Mēs rēķinājām, ka no atlīdzības summas Tev būs jānomaksā 15% nodoklis, vai pareizi? Vēl no summas par Tavu pakalpojumu Tev varētu maksāt 55 lati, bet atlikums pēc visiem minētajiem ieturējumiem man.”

Šobrīd ministrija izmeklētāju ziņā nodevusi skaidrot, kurš guvis labumu no līguma, jo iesniegumā norādīts, ka tūkstoš latu esot pa daļām nodoti personīgi Valterei slimnīcas telpās. Valteres komentāru “de facto” par aprakstīto situācijas patiesumu neizdevās iegūt, jo viņa pēc piektdien notikušās kratīšanas sestdien darbā neieradās.

Slimnīcas preses sekretāre Lāsma Sīle sola, ka Valtere savu viedokli sniegs pirmdien. Abi pārējie valdes locekļi ar konkrēto gadījumu nav saistīti. Uz jautājumu, vai slimnīcas līdzekļu izlietojums tiek pietiekami labi uzraudzīts,   valdes loceklis Guntis Bahs, kurš ir arī veselības ministres Ingrīdas Circenes ( “Vienotība”) padomnieks, atbildē neizplūst, jo KNAB parakstījies par ziņu neizpaušanu.

“Uzraudzība notiek likumīgi regulētā un labi kontrolētā veidā, kas diemžēl neizslēdz atsevišķus, iespējams kļūdainus lēmumus. Nu un par to tad arī ir dienesta izmeklēšana no šā gada vasaras par kādu ļoti konkrētu vienu jautājumu. Izmeklēšana notiek, tāpēc mēs esam ļoti uzmanīgi, lai netraucētu to, un gaidīsim rezultātu,” saka Bahs.

KNAB ir veicis kratīšanu Valteres kabinetā, kā arī vairāku liecinieku pratināšanu.

Patenti piereģistrēti jau pēc dienesta izmeklēšanas uzsākšanas – šā gada jūlijā un septembrī. Tikmēr Veselības ministrija bažījas, vai iesniegumā atklātais nav daļa no plašākas sistēmas, tādēļ tā ķērusies arī pie citu līgumu pārbaudes, tostarp – sabiedrisko attiecību kompānijas “Smart PR ” sniegtajiem pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. De facto ir kļuvis pavisam švaks raidījums. Pilnīgi smieklīgi, ka pulkākas minūtes no raidījuma laika tika veltītas kāda namu pārvaldes darbinieka aizmirstajam darba līgumam. Tai pat laikā miljonu miljoni nodokļu naudas pazūd ofšoros. Kāpēc tam neķeras klāt? Kāpēc neķeras klāt Rīgā izplatītajām baumām par Misteru 20% – otkatu meistaru? Vismaz būtu savos raidījumos parādījuši, ka rīdzinieku baumas ir tīrās muļķības un ka baumotāji ir aprobežoti ļautiņi. Šai konkrētajā gadījumā arī tikai “iespējams”. Nu, ja nav nekas apstiprinājies, nevajag kaut kādas “iespējamības” tiražēt.

  2. Ārsti pārliecinoši izraujas kampēju maratona priekšgalā, nobīdot nākošajās vietās visu žanru juristus, deputātus, ierēdņus, celtniekus un policistus! Domāju, ka tas nav godīgi, tādēļ cerēsim, ka pārējie saņemsies un centīsies atgūt uz laiku zaudētās pozīcijas.

  3. R.Valtere ir trūkumcietēja uz baņķieru ,,,zelta tilta,, Latvenergo 3 miljonu, Metalurga,Flika u.t.t. …. fona.

  4. Nu nav tam (Vienotības?) sievišķim kampēju Mozgu un tvēriena, – kaut kādi štrunta ls 1000., kad no ziedojumu slimiem bērniem kasītes oranžie prata nozagt ( un palikt nesodīti!) ap ls 40 000.

    • Ja nedaudz padalās tad var palikt arī pie naudas = Ziedojiet vien bērnu slimnīcai un jūsu ziedojumi taps Latvijas valstī izzagti…un nevienam nekas…

    • No kurienes ķēri, ka Valtere no Vienotības? Atkal – tikai “iespējams”.

    • Un tagad dzīvo zaļi, Ploriņa paspārnē, ko sauc par NMP, kuras pamatuzdevums vairs nav neatliekamās palīdzības sniegšana, bet gan pārvadāšana vai nogādāšana. apmācības, lekcijas un citādas biznesa darbības.

Draugiem Facebook Twitter Google+