×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

De Niro modē un tīmeklī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Iegūt jaunu pieredzi nekad nav par vēlu – aptuveni šādi varētu tulkot filmas “Praktikants” reklāmas saukli, kas, tāpat kā filma, atbilst režisores Nensijas Maijersas jau iepriekš sāktajai cilvēku, kuriem jaunība jau pagājusi, savstarpējo attiecību pētīšanai. Šīs filmas zvaigzne – aktieris Roberts de Niro.

De Niro un Hezeveja veido simpātisku padotā un priekšnieces pāri. De Niro, kam filmā (un arī dzīvē) iesācies septītais gadu desmits, spēlētais atraitnis Bens Vitakers sabiedrības senioru iesaistes programmā sāk praktikanta gaitas Džūlsas Ostinas (Hezeveja) dibinātajā un vadītajā uzņēmumā – interneta vietnē par modi. Neskatoties uz ievērojamo vecumu atšķirību, Vitakeram izdodas iejusties kolektīvā un likt lietā savu jau uzkrāto dzīves pieredzi, nogludinot radušos konfliktus darba kolektīvā, kā arī pašam iemācīties ko jaunu.

Filmas lielākais ieguvums ir tieši abi galveno lomu tēlotāji. De Niro jebkuru, pat ne pārāk veiksmīgu filmu, spēj atdzīvināt ar savu aktierspēli, lai arī ne vienmēr filma var piedāvāt aktierim atbilstošas raudzes lomu. “Praktikanta” gadījumā varoņiem trūkst īstuma, ja šādu apzīmējumu var lietot, jo par viņiem uzzinām pavisam maz. Labu aktieru izpildījumā tēls, kam filmas kontekstā ir gan pagātne, gan tagadne, kļūst intriģējošs un psiholoģiski interesants. Iztiekot bez šādas dimensijas, kā tas nereti notiek, tēlam ir mazāk individualitātes un līdz ar to mazāk iespēju palikt ilgākā atmiņā pēc filmas noskatīšanās.

Režisorei Nensijai Maijersai šī ir sestā filma, un ar līdzšinējām romantiskajām komēdijai viņai ir izdevies būt pamanāmai un konkurētspējīgai finansiālā ziņā, salīdzinot ar citām labi pelnošām Holivudas filmām. Iespējams, tas ir dēļ Maijersas filmu stāstu nopietnības un reizē viegluma, kā tas bijis, jau sākot ar filmu “Dvīņu sazvērestība” (1997), “Ko vēlas sievietes” (2000), “Viss ir sarežģīti” (2009) un citām. Tās vieno interese par cilvēku attiecībām, kad jaunības rožainā sajūta jau aiz muguras, bet vēlme pēc romantikas un sirsnīgām attiecībām nav zudusi. Kā arī filmu aktieriem – Mels Gibsons, Džūda Lovs, Keita Vinsleta, Merila Strīpa – ir tikai daļa no galveno lomu tēlotājiem Maijersas filmās, kļūstot par daļu no panākumu atslēgas. Tāpat kā šoreiz tāds ir de Niro.

 

UZZIŅA

“Praktikants” / “The Intern”

ASV, 2015

Režisore Nensija Maijersa

Lomās: Anne Hezeveja, Roberts de Niro, Renē Ruso, Anderss Holms u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 25.09.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+