Apbrīno

“De-Phazz” muzikālais ceļojums Liepājā 16

Publicitātes foto

Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, 1. jūlijā savā pasaules turnejā uzstāsies vācu modernā džeza grupa “De-Phazz”. Koncerta klausītāji varēs iepazīties ar grupas jaunākā albuma “Prankster Bride” kompozīcijām, kā arī dzirdēt jau sen pazīstamas un iemīļotas dziesmas.

Grupa Latvijā viesojusies vairākkārt, pirmo reizi ar lieliem panākumiem koncertējot 2003. gadā. Grupas līderis Karls Frīsons par viesošanos Latvijā teic: “Es dodos tur, kur ir mīlestība. Es sajūtu ļoti labu un pozitīvu enerģiju no Latvijas klausītājiem, un tā man ir sava veida terapija, vienkārši satikt cilvēkus, kuri ne tikai gūst enerģiju no manis, bet dod to atpakaļ.”

Grupas dalībnieki par sevi saka, ka laba stila izjūta ir reta parādībā, bet, lai nu kā arī būtu, viņiem pašiem tā piemītot. Grupas galvenā prioritāte ir mūzikas dažādība, kas atspoguļojas arī jaunākajā albumā “Prankster Bride”, kurā samiksēti vairāki rotaļīgi vokāli kopā ar sarežģītiem instrumentāliem izpildījumiem. Jaunais albums piedāvā 14 kompozīcijas, kurās ietekme jūtama, sākot no regeja līdz pat tradicionālai folkmūzikai. Šis albums aizved muzikālā ceļojumā, kas savas pēdas atstāj arī blūza un 50. gadu rokenrola skaņu harmonijās. Lai gan “De-Phazz” izcelsme ir Vācija, viņu daiļrade ir globāla.

Grupa mūzikas biznesā ir vairāk nekā 20 gadus. Kāds ir grupas veiksmes noslēpums, soliste Peta Apletone teic: “Nav šāda noslēpuma, mēs savu aizraušanos esam padarījuši par darbu, un atlicis tikai ar to samierināties. Veiksme nāk un iet, bet mēs cenšamies palikt uzticīgi savam stilam un būt radoši cerībā, ka mūsu fani turpinās sekot. Grupas sastāvs un aprīkojums nav mainījies kopš grupas pirmsākumiem. Mēs koncertos vienmēr ievērojami paļaujamies uz tehnoloģijām un vizuālo noformējumu, lai atklātu savu mūziku ik reizi no jauna.”

Grupa dibināta 1997. gadā, šo gadu gaitā “De-Phazz” ir kļuvis par stabilu muzikālo projektu ar ļoti augstu vērtējumu modernā džeza mūziķu aprindās. Grupas pamatsastāvs nebūtu iedomājams bez šarmantās un samtainās balss īpašnieces Patas Apletones, kā arī Karla Frīsona. Popularitāti grupa “De Phazz” ieguva jau pēc debijas albuma izdošanas un kopš tā laika uzskatāma par vienu no visu laiku veiksmīgākajiem Vācijas muzikālajiem projektiem, kura mūzika kļuvusi par pārstāvētā žanra klasiku. Projekta līderis, vācu producents Pits Baumgartners katra albuma radīšanai piesaista arvien jaunus profesionāļus, pastāvīgi sadarbojoties vien ar Karlu Frīsonu un Patu Apletoni. Grupas pārstāvētie stili un to atvasinājumi ietver džezu, triphopu, downtempo, lounge un soulmūziku.

 

1. VII 20.00, “Lielais dzintars”, liepāja

Biļetes “Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 20 – 70LA.lv