×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Debesbraukšanas dienā Rubenes dievnama altārgleznu eksponēs baznīcas dārzā

Foto: Kocēnu novadsFoto: Kocēnu novads

Šajā pavasarī, 14. maijā, Debesbraukšanas dienā jeb Lielajā Krustdienā, kas ir reliģiski svētki kristietībā, kad tiek svinēta Jēzus Kristus uzņemšana debesīs, Rubenes baznīcas dārzā uz neilgu laiku tiks eksponēta altāra glezna “Kristus debesbraukšana”, lai to varētu vērot garāmbraucēji un gājēji, kā arī ikviens, kas piestās pie dievnama, portālam LA.lv pavēstīja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Eglīte.

Plkst. 13 šajā dienā notiks dievkalpojums, bet no plkst. 14 līdz plkst. 17 altāra glezna, kas ir savulaik populārā vācu gleznotāja Heinriha Hofmaņa (1824 – 1911) gleznas “Kristus debesbraukšana” kopija, tiks eksponēta ārpus telpām.

Latvijas dievnamos viena no izplatītākajām tēmām altāra gleznās ir krustā sistais Jēzus Kristus. Vēl gleznās var sastapties ar Jēzu, kas sniedz roku ūdenī grimstošajam Pēterim, un vairākām citām tēmām no Svētajiem Rakstiem – Bībeles.

Rubenes dievnams altārgleznā attēlots Jēzus, kurš augšāmcēlies Lieldienās, četrdesmit dienas pavadījis ar saviem mācekļiem, un viņu acu priekšā tiek pacelts debesīs.

Saskaņā ar tradīciju 40. dienā pēc augšāmcelšanās Jēzus Kristus pēdējo reizi parādījās saviem apustuļiem un no Eļļas kalna pacēlies debesīs. “Kungs Jēzus pēc tam, kad bija ar tiem runājis, tika pacelts debesīs un sēdās pie Dieva labās rokas.” (Marka evaņģēlijs 16:19). Debesbraukšanas diena vienmēr tiek svinēta ceturtdienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+