Foto – AFP/LETA

Debijā nopelna zvaigzni 0

“Protams, justos pacilātāk, ja mēs būtu uzvarējuši, taču tas ir mans pirmais vārtu guvums, un paņemšu no situācijas labāko,” atzina Zemgus Girgensons. 19 gadu vecumā debitējot NHL, latviešu hokeja talants izcēlās ar precīzu metienu, kas gan nepalīdzēja Bufalo “Sab­res” sezonu sākt uz viļņa – zaudējums Detroitā pret “Red Wings” ar 1:2.

Īpašs brīdis

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Zemgus izcēlās trešā perioda 13. minūtē, kad viņa maiņas biedra Brai­ena Flina lidojums aiz vārtiem apmulsināja mājinieku vārtsargu Džimiju Hovardu, ripa izlēca vārtu priekšā pie latvieša, un viņš ar nūjas neērto pusi to raidīja devītniekā, samazinot rezultāta starpību līdz 1:2. “Sabres” panākt izlīdzinājumu neizdevās, un Zī, kā mēdz saukt Girgensonu, guva savas komandas vienīgos vārtus un tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.

“Pirms spēles nebiju uztraucies, bet, sākoties mačam, nedaudz trīcēja rokas, un viss pirmais periods bija diezgan nervozs,” sajūtas atklāja Girgensons, kurš laukumā aizvadīja 11:23 minūtes, vienu reizi meta uz vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu (+1). Zemgus spēlēja trešajā uzbrucēju maiņā kopā ar Flinu un krievu Mihailu Grigorenko.

Bufalo “Sabres” tiek audzināta jauna komanda ar lielu potenciālu. Šajā mačā NHL debitēja arī 18 gadus vecais aizsargs soms Rasmuss Ristolainens. Grigorenko (19), Marks Paisiks (21) un Flins (25) hokeja Mekā ienāca iepriekšējā sezonā. “Man šodien patika mūsu jaunie puiši. Viņi kļūs vēl labāki, kad iegūs pieredzi pret šāda līmeņa pretiniekiem,” “Sabres” galvenais treneris Rons Rolstons bija apmierināts ar jauno hokejistu spēli, bet ne ar komandu kopumā, kas nespēja izmantot nevienu no septiņiem skaitliskajiem vairākumiem un tikai 20 reizes meta pa vārtiem.

Zemgus pērnruden bija otrs jaunākais spēlētājs AHL, kur sāka profesionāļa karjeru, bet tagad jau guvis vārtus NHL. “Viss noticis ļoti ātri. Pirms trim gadiem biju junioros Vērmontā un vēroju NHL spēlētājus no malas. Tagad esmu ar viņiem kopā un cīnos vienā komandā. Šis ir īpašs brīdis,” teica Zemgus.

Viņš kļuvis par 19. Latvijas hokejistu, kurš izgājis laukumā NHL spēlē. Girgensona ģimene uz spēli Detroitā neesot paspējusi ierasties, bet zīmīgajā mirklī tribīnēs bija Zemgus draudzene.

Patrika Ruā starts

Lieliskas debijas NHL izdevās vēl vairākiem jaunuļiem. Šā gada drafta pirmais numurs Nātans Makinons ar divām rezultatīvām piespēlēm palīdzēja Kolorādo “Avalanche” uzvarēt Anaheimas “Ducks” (6:1). Pie Kolorādo komandas stūres šajā mačā debitēja Patriks Ruā, viens no izcilākajiem vārtsargiem hokeja vēsturē. Dienu iepriekš Džeikobs Truba, kurš pērn NHL draftā bija piecas izvēles augstāk par Girgensonu (pirmā kārta, devītais numurs) ar 1+1 palīdzēja Vinipegas “Jets” pārspēt Edmontonas “Oilers” (5:4).