Sports
Hokejs

Merzļikins debijai NHL gatavosies Šveicē0


Elvis Merzļikins pasaules čempionātā Latvijas izlases vārtus sargāja četrās spēlēs, taču uzvarēt izdevās tikai vienā.
Elvis Merzļikins pasaules čempionātā Latvijas izlases vārtus sargāja četrās spēlēs, taču uzvarēt izdevās tikai vienā.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, atskatoties uz pasaules čempionātā sasniegto, atzīst, ka pēdējo gadu laikā sperts liels solis uz priekšu.

Latvijas hokejisti no Slovākijas galvaspilsētas Bratislavas atgriezās ar desmito vietu. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad latviešiem izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā, it kā regress, bet spēles ziņā noteikti ir uzlabojumi.

“Esmu priecīgs par savu komandu. Kā mēs spēlējām pret visu lielvalstu izlasēm – līdzvērtīga cīņa un labs hokejs,” uzsver Merzļikins. “Ir vairākas lietas, kuras jāuzlabo nākotnē, un centīsimies to izdarīt. Agrāk cīnījāmies par palikšanu elitē, tagad – par ceturtdaļfinālu. Nevajag arī izlutināt visus, jāsaprot, ka mēs esam Latvija – neliela valsts.”

Viņam visprincipiālākais bijis mačs pret Šveices izlasi, jo Elvis šajā valstī aizvadījis desmit gadus un sasniedzis ļoti augstu meistarības līmeni. Latvijas izlase cīnījās atzīstami, taču zaudēja ar 1:3.

“Gribēju uzvarēt, jo viņi mani izaudzināja. Šveices izlases galvenais treneris Patriks Fišers bija mans pirmais treneris Lugano, un, pateicoties viņam, esmu kļuvis par to, kas esmu tagad.

Fišeram pietika drosmes toreiz man uzticēt vietu vārtos, lai gan biju tikai 15 gadus vecs. Paldies par to,” pateicīgs ir Elvis.

Tāpat viņš ir gandarīts par iespēju aci pret aci satikties ar Krievijas izlases zvaigznēm, īpaši Aleksandru Ovečkinu. “Uzskatu, ka viņš ir labākais. Tagad spēlēšu NHL, bija interesanti ieskatīties hokeja zvaigžņu pasaulē. Labs ģenerālmēģinājums, nākamajā sezonā man vairs nebūs šoka ieraudzīt tādus hokejistus. Uzskatu, ka Krievijas izlase bija stiprākā komanda mūsu grupā, tik ātri saspēlējas, ka nesaproti, kur jāiet. Jāstāv un jāgaida. Eiropā parasti no tādām pozīcijām seko metiens, taču krievi vēl iedod piespēli uz otru stūri, un ir tukši vārti. Bija grūti lasīt spēli.”

Pēc sezonas beigām Šveicē Merzļikins devās uz NHL un apostīja turienes gaisu Kolumbusas komandas “Blue Jackets” paspārnē, tādēļ uz pasaules čempionātu Bratislavā ieradās bez gandrīz divu mēnešu ilgas spēļu prakses.

“Sarežģīti uzreiz ielēkt tik svarīgās spēlēs. Ir jāatrod savs ceļš, centos to izdarīt,” teic vārtuvīrs.

Saistītie raksti
“Bija spēles, kurās nejutos ideāli, taču pats sevi vainoju tikai par čeha Jakuba Vorāčeka gūtajiem vārtiem – to metienu vajadzēja ņemt. Bija dīvainie goli. Komanda centās metienus bloķēt, taču atlēkusī ripa ielidoja vārtos.”

Pasaules čempionātā Elvis sargāja vārtus četrās spēlēs, tiekot pie vienas uzvaras. Viņš atvairīja 91,41 procentu metienu, vidēji ielaižot 2,78 vārtus. Turnīra laikā 25 gadus vecais vārtsargs noslēdza vienvirziena līgumu ar “Blue Jackets”, un kluba vadītāji vismaz šobrīd izteikušies, ka ar latvieti rēķinās lielajā komandā, nevis fārmklubā. Pēc atgriešanās no Bratislavas Elvis plānojis nedēļu pavadīt Latvijā, bet pēc tam doties uz Šveici un tur sākt gatavoties debijai NHL.

LA.lv