Sports
Basketbols

Debitanta iespēja: Gražulis un viņa mentālais spēks 16

foto – LETA

Andrejs Gražulis pirmo reizi Eiropas čempionāta spēlē izgāja sākuma sastāvā, tika pie piektā lielākā spēles laika (21:57), iemeta sešus punktus ar labu precizitāti (3/4), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un ar savu cīņassparu un elkoņiem pārbaudīja beļģu sānu izturību.

“Jums tas noteikti bija pārsteigums!,” ar pretjautājumu žurnāļistiem savu pamatojumu sākuma sastāvā iekļaut Gražuli sāka galvenais treneris Ainārs Bagatskis.
“Vajadzēja spēlētāju savainotā Bertāna vietā, kurš strādā un izdara melno darbu. Sākumā Gražuļa spēle izskatījās katastrofāli, viņa pretspēlētājs iemeta pirmos septiņus punktus. Mani priecē, ka Andrejs ir mentāli stiprs – viņam ir laba nervu sistēma. Viņš noskurināja no sevis to, ko bija nedaudz piemirsis, un darīja to, ko prot vislabāk, – spēlēja basketbolu,” uzslavēja Bagatskis.

Pēc spēles Andrejs burtiski staroja. “Paldies par apsveikumiem. Kā tādā brīdī var justies. Labi, pat ļoti labi,” sarunā ar “LA” sacīja Andrejs Gražulis. “Paldies treneriem par uzticību. Par to, ka spēlēšu sākuma sastāvā, uzzināju spēles rītā. Pirms spēles patiešām bija neliels stress, pirmajās epizodēs Ervēls pret mani trāpīja visus trīs metienus. Uztraukums ātri pārgāja un tālāk jau zini, kas ir jādara. Tikām ar viņu galā. Bija pāris nelieli kritumi spēlē, no kādiem turpmāk vajadzētu izvairīties. Un paņemt līdzi pēdējās ceturtdaļas spēli. Kad visi, kas nāk uz maiņu, tikai pastiprina spēli. Tā jāturpina,” uzskata Andrejs.
– Vai Beļģija bija tavs pretinieks?
– Jā, noteikti. Man patīk spēlēt pret sava auguma, līdzīga stila spēlētājiem. Tieši tādi, man parocīgi, arī bija beļģi.

Saistītie raksti
LA.lv