×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Debitants Puķītis sasniedz pusfinālu
. “LA” fotoreportāža

Foto - Viesturs SerdānsFoto - Viesturs Serdāns

Roberto Puķītis vakar debitēja olimpiskajās spēlēs, šorttreka sacensībās 1500 m distancē iekļuva pusfinālā un ieņēma 15. vietu.

Sacensību pirmajā skrējienā 19 gadus vecais ventspilnieks Puķītis pēc sadursmes ar japāni Juzo Takamido zaudēja līdzsvaru, atpalika un finišu sasniedza pēdējais. Tomēr japānis tika diskvalificēts, un debitantam radās iespēja startēt pusfinālā, kurā startēja trīs slidotāji no pasaules ranga pirmā desmita. Puķīša taktika bija turēties aizmugurē, gaidot iespēju skrējiena beigās pakāpties augstāk. Izdevās finišēt piektajam. B finālā iekļuva trešās un ceturtās vietas ieguvēji, bet Roberto olimpiskajā debijā ierindojās 15. vietā.

Slidojumu komentē Roberto Puķītis: – Ja būtu jāslido vēl viens aplis, varbūt es izrautu B finālu, bet tik un tā esmu apmierināts. Taktiku izstrādājām kopā ar treneri. Pirmajā skrējienā tā bija citāda – turēties priekšgalā, jo bija jāiekļūst pusfinālā. Tāpēc arī gāju pa priekšu un labi noturēju savu pozīciju. Japānis mēģināja spraukties uz visu vai neko, izgrūda mani ārā. Uzreiz bija skaidrs, ka par to pienākas diskvalifikācija un esmu ticis tālāk.

– Pirms spēlēm teici, ka tavs mērķis ir iekļūt desmitniekā?


– Tobrīd nezināju, kāda būs sacensību sistēma un cik dalībnieku startēs pusfinālā. Mans mērķis bija pusfināls, tāpēc arī otrajā slidojumā lieki neriskēju, lai nesaņemtu diskvalifikāciju, bet iegūtu savu vietu.

– Vai debijas reizē sajūtas bija īpašas?


– Protams! Uztraucos, pirmajā slidojumā kājas bija citādas nekā parasti. Pusfinālā tāda sloga vairs nebija.

– Tātad vajadzīgi seši gadi, lai nokļūtu olimpiskajās spēlēs?


– Vispirms man bija pieci gadi hokejā, tur arī ieguvu uz ledus vajadzīgo stabilitāti un sajūtas. Daudz ar padomiem palīdz Haralds Silovs. Viņš ir mans elks sportā, un, Haralda iedvesmots, sāku trenēties šorttrekā. Ja viņš savulaik Ventspilī nebūtu uzvarējis Eiropas čempionātā, varbūt es te nestāvētu.

– Tavas īstās olimpiskās spēles būs nākamās?


– Noteikti! Turpmākajos četros gados izdarīšu visu, lai Korejā cīnītos par medaļu. Pašlaik esmu starp trim labākajiem Eiropas junioriem. Sezona vēl nav galā, gatavošos pasaules junioru čempionātam martā un arī tur cīnīšos par medaļu.

Haralds Silovs vakar ātrslidotāju sacensībās 500 m distancē abu slidojumu summā ieņēma 37. vietu (36,12 un 36,32) un sacīja, ka 500 metri viņam bijusi vien iesildīšanās pirms starta 1000 m trešdien un 1500 m sestdien. Visas medaļas tāpat kā 5000 metros izcīnīja holandieši.

Rezultāti. 
OLIMPISKĀS SPĒLES


ŠORTTREKS


* 1500 m: 1. Č. Heimelins (Kanāda) 2:14,985, 2. H. Tiaņjui (Ķīna) 2:15,055, 3. V. Ans (Krievija) 2:15,062, 15. R. Puķītis 2:16,961.

ĀTRSLIDOŠANA


* 500 m: 1. M. Mulders (Nīderlande) 69,31 divu slidojumu summā, 
2. J. Smēkenss (Nīderlande) +0,01, 3. R. Mulders (Nīderlande) +0,15, 
37. H. Silovs +3,13.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+