×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Decembra sākumā izziņos vismaz 12 Latvijas simtgadei veltītas pilnmetrāžas filmas

Foto: LETAFoto: LETA

Decembra sākumā tiks paziņotas vismaz 12 pilnmetrāžas filmas, kas tiks veidotas programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, pirmdien preses konferencē par gatavošanos simtgades svinībām 2018.gadā teica Nacionālā kino centra (NKC) vadītāja Dita Rietuma.

Pašlaik pirmo kārtu izturējuši kopumā 11 spēlfilmu, divu animācijas filmu un piecu dokumentālo filmu projekti. Otrdien tiks izsludināta projektu pieteikšana otrajai kārtai, tajā varēs pieteikt arī pirmajā atlases kārtā neatbalstītos projektus un vēl jaunus, ja tie būs ražošanai gatavi un varēs iesniegt filmas scenāriju un demo materiālu.

Savukārt novembra pirmajā nedēļā noslēgsies projektu pieņemšana konkursa otrajai kārtai, pēc tam darbu atsāks simtgades ekspertu padome, kas pieņems galīgo lēmumu. Pilnmetrāžas filmas, kuras veidos programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, tiks paziņotas decembra sākumā.

Programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” sākta 2014.gadā, lai sekmētu valsts simtgadei veltītu augstvērtīgu, žanriski daudzveidīgu un sabiedriski nozīmīgu filmu izveidi, aktualizējot Latvijas vēstures, valstiskuma un nacionālās identitātes tēmas un stiprinot izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību.

Jau vēstīts, ka 2018.gadā ar vairākiem pasākumiem tiks svinēta Latvijas valsts simtgade. Tās ietvaros paredzēti Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, Latvijas teātru labāko izrāžu maratons, kā arī Latvijas muzeju kopizstāde un citi pasākumi. Par Latvijas simtgades svinību patronu piekritis kļūt Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Lai izstrādātu svētku pasākumu plānu, publicitātes pasākumu plānu un finansējuma tāmi, izveidota Latvijas Republikas simtgades rīcības komiteja, kuru vada kultūras ministre Dace Melbārde (NA). Lai apzinātu, apkopotu un izvērtētu bērnu un jauniešu idejas, intereses un vēlmes valsts simtgades svētku gaidīšanas kontekstā, izveidota arī Latvijas simtgades jauniešu rīcības komiteja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+