Mobilā versija
+22.9°C
Marta, Dita, Dite
Ceturtdiena, 27. jūlijs, 2017
20. novembris, 2014
Drukāt

Decembrī Latvijā viesosies spožais “Krievu balets”

M. Logvinovs / publicitātes fotoM. Logvinovs / publicitātes foto

Skats no izrādes "Dons Kihots".

Gada nogalē, 15. – 16. decembrī, Latvijas Nacionālajā operā ar viesizrādēm uzstāsies Maskavas valsts teātris “Krievu balets”, kura mākslinieciskais vadītājs ir talantīgais krievu dejotājs, pasaules baleta zvaigzne Vjačeslavs Gordejevs, vēsta rīkotāji.

Teātris “Krievu balets” iemantojis slavu kā viens no autoritatīvākajiem Krievijas baleta kolektīviem, bet viesizrādēs pasaulē atzīts par “Eiropas labāko baleta kolektīvu”. “Krievu baletam” pasaules atzinību nesuši ne tikai klasiskās horeogrāfijas šedevri un virtuozi dejotāji, bet arī Vjačeslava Gordejeva iestudējumi – sākot no horeogrāfiskām miniatūrām līdz visdažādāko žanru, stilu un tēmu pilnmetrāžas izrādēm.

Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves tiks piedāvāti slaveni baleti: svīta no Ludviga Minkusa baleta “Dons Kihots” pēc Migela Servantesa romāna (Vjačeslava Gordejeva librets, Mariusa Petipā horeogrāfija) un “Šeherezade”, kuru pēc arābu pasaku “Tūkstots un viena nakts” motīviem radījis Mihails Fokins.

Angļu “Western Morning News” atzinusi: “Reti kuram paveicies atainot Krievijas mūsdienu talantu tādā spožumā..”. Vācijā “Krievu balets” saņēma ” Zelta baleta” titulu, kas liecina par vairāk nekā 100 000 skatītāju auditoriju, kas apmeklējusi trupas izrādes vienas turnejas laikā.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav!No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+