Latvijā
Rīga

Decembrī un janvārī Rīgā varētu samazināties maksa par apkuri0

Foto: LETA

Siltumenerģijas cena rīdziniekiem no šā gada 1.novembra būs nemainīgi zema, bet decembrī un janvārī tā varētu samazināties, prognozē AS “Rīgas siltums”.

Šomēnes par piegādāto siltumenerģiju būs jāmaksā 40,99 lati par megavatstundu (bez PVN), kas ir par 10% mazāk salīdzinājumā ar 2012.gada novembri, kad siltuma cena bija 45,42 lati par megavatstundu.

Savukārt decembrī un janvārī siltumenerģijas cena varētu samazināties – plānots, ka par piegādāto siltumu būs jāmaksā 40,34 lati par megavatstundu, neieskaitot PVN. Prognozētā siltuma cena decembrī būs par 11% zemāka nekā atbilstošajā mēnesī pērn.

“Rīgas siltuma” pārstāve Linda Rence norāda, ka Rīgā novembrī siltumenerģijas tarifs ir zemākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 22% mazāks nekā Viļņā un par 13% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Tallinā.

Siltumenerģijas cena novembrī, decembrī un janvārī noteikta, pamatojoties uz AS “Latvijas Gāze” šā gada 8.novembra publicētajām dabasgāzes tirdzniecības cenām.

“Rīgas siltumā” atzīmē, ka arī tas pievienojies memorandam “Godīgs eiro ieviesējs” un ievēro godīgas komercprakses vērtības un patērētāju tiesību aizsardzības pamatprincipus, nodrošinot godīgu un precīzu cenu norādīšanu un pārrēķināšanu no latiem uz eiro.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometri, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

49% “Rīgas siltuma” akciju pieder Rīgas domei, 48,995% – Latvijas valstij, bet 2% – AS “Dalkia City Heat” un 0,005% – AS “Latvenergo”.

LA.lv