Latvijā
Novados

Dedzina visā Latvijā. Līdz pēcpusdienai ugunsdzēsēji jau dzēsuši 66 kūlas ugunsgrēkus0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki līdz plkst.18 jau bija dzēsuši 66 kūlas ugunsgrēkus, no tiem lielākais platības ziņā šosezon ir Daugavpils novada Tabores pagastā, kur pērnā zāle degusi 50 hektāru platībā.

Kā informēja VUGD pārstāve Agrita Vītola, ja līdz šim biežākie kūlas ugunsgrēki tika reģistrēti Latgalē, tad jau šodien tie arī izcēlušies Rīgā, Zemgalē un Kurzemē.

Tāpat Daugavpils novada Demenes pagastā šodien bija degusi kūla 28 hektāru platībā, līdz ar to minētajā novadā šodien kopumā pērnā zāle bija degusi 78 hektāru platībā.

VUGD iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka iedzīvotāji labos un saulainos laikapstākļos atrod veidus, kā aizdedzināt kūlu, tāpēc Vītola kārtējo reizi atgādināja, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var piemērot administratīvo sodu.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī reģistrēti 47 pērnās zāles dedzināšanas gadījumi un tā liesmas pirmo reizi šosezon skārušas trīs saimniecības ēkas.

Vītola stāstīja, ka kūlas ugunsgrēks nodedzinājis vienu šķūni, dārza mājiņu un pirts ēku.

Līdz šim lielākais šosezon kūlas ugunsgrēku skaits tika reģistrēts 29.martā, kad tika dzēsti 93 pērnās zāles dedzināšanas gadījumi.

Savukārt platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks reģistrēts Neretas pagastā, kur pērnā zāle dega 40 hektāru platībā un meža jaunaudze trīs hektāru platībā.

LA.lv