×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Dedzinās “Maximas” jumta konstrukcijas

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Zolitūdes lielveikala "Maxima" konstrukcijas brucināšanas eksperiments. Izmeklēšanas eksperimentam izveidotais baseins uz sabrukušā Zolitūdes lielveikala "Maxima" jumta, kas tiks piepildīts ar ūdeni un tā masa radīs labvēlīgus apstākļus konstrukciju sabrukšanai. Zolitūde. 15/04/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Zolitūdes sagruvušajā lielveikalā “Maxima” šonedēļ notiks otrs izmeklēšanas eksperiments, kurā tiks dedzinātas nesabrukušās jumta konstrukcijas, informē Valsts policijā.

Šobrīd aktīvi turpinās izmeklēšana Zolitūdes traģēdijas lietā, taču precīzai notikušā cēloņu noskaidrošanai ir jāveic dažādi eksperimenti, kas ekspertiem parādīs, kādā stāvoklī bija sabrukušās ēkas daļas traģēdijas dienā. Pirmajā eksperimentā, kas norisinājās iepriekš, tika radīti apstākļi, kas lika iebrukt vienai no iepriekš nesabrukušajām jumta konstrukcijām. Otrais eksperiments nepieciešams, lai izpētītu, kā uguns varēja ietekmēt jumta stiprību, jo aptuveni divus gadus pirms traģēdijas uz lielveikala jumta bija izcēlies ugunsgrēks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+