Pasaulē
Citur

Dedzināšanas uzbrukums Honkongas metro 16

Metro tiek sniegta palīdzība ievainotajiem. REUTERS

Honkongas metro piektdienas vakarā sastrēgumstundas laikā notika dedzināšanas uzbrukums, kurā ievainoti 18 cilvēki, un par šo noziegumu ir aizturēts viens vīrietis, sestdien paziņoja Honkongas policija.

Pēc šī incidenta trīs cilvēki ir kritiskā stāvoklī.

Policija atrada notikuma vietā iespējamus aizdedzināšanas šķidrumus, bet izslēdza terorakta iespējamību un paziņoja, ka vīrietis rīkojies viens un izmeklētāji mēģina noskaidrot viņa psihisko stāvokli.

Videoierakstā bija redzams haoss uz perona “Tsim Sha Tsui” stacijā, kurā bija daudz pasažieru. Metro vilciena vagons bija aizdedzies, viens vīrietis degošā apģērbā gulēja uz grīdas un citi mēģināja viņam palīdzēt.

Telekanāls “Cable Television” parādīja cietušos ar apdegumu brūcēm un ārkārtas dienestu darbiniekus veicam glābšanas darbus.

Aculiecinieks pastāstīja reportieriem notikuma vietā, ka dūmiem bijusi neparasta ķīmiska smaka un tie radījuši dedzinošu sajūtu rīklē.

Policija paziņoja, ka aizturējusi 60 gadus vecu vīrieti par tīšu dedzināšanu.

Ziņu avots policijā sacīja, ka aizdomās turētajam bijušas sliktas attiecības ar ģimeni un viņš agrāk bijis aizturēts par tādiem sīkiem noziegumiem kā azartspēles.

Iepriekš bija ziņots, ka šis vīrietis pēc vārdiem “sadedzināšu jūs līdz nāvei” mēģinājis aizdedzināt Molotova kokteili.

Vietējie mediji ziņoja, ka arī aizdomās turētais ir kritiskā stāvoklī, bet policija šo ziņu neapstiprināja.

No “Tsim Sha Tsui” stacijas, kas apkalpo populāru iepirkšanās un naktsdzīves rajonu, pēc incidenta tika evakuēti visi cilvēki. Sestdienas rītā stacija atkal tika atvērta.

2004.gadā Honkongas metro “Admiralty” stacijā tika ievainoti 14 cilvēki, kad kāds vīrietis tur izraisīja ugunsgrēku rīta sastrēgumstundas laikā.

LA.lv