×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
6. maijs, 2017
Drukāt

Dedzinot kūlu, Strenčos aizdegas arī šķūņi, pirts, pagrabs un mikroautobuss (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Piektdien, 5.maijā, kādā saimniecībā Strenču novadā, dedzinot pērno zāli, aizdegušies arī divi šķūņi, pirts siena un pagraba jumts, kā arī nodedzis saimniecības teritorijā esošs mikroautobuss, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Kūla šajā saimniecībā dedzināta 7000 kvadrātmetru platībā.

Piektdien, saglabājoties saulainiem un sausiem laika apstākļiem, Latvijā reģistrēti 52 pērnās zāles jeb kūlas dedzināšanas gadījumi.

Platībās ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks reģistrēts Jelgavā, kur Uzvaras ielas apkaimē pērnā zāle degusi 18 hektāru platībā.

VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt kūlu un, sakopjot savas nesakoptās un neapsaimniekotās teritorijas, iztikt bez pērnās zāles dedzināšanas, jo tas ir aizliegts un kūlas dedzināšana apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai.

Kopumā pagājušajā diennaktī VUGD reģistrēti 82 ugunsgrēki, no tiem lielākā daļa jeb 52 bijusi saistīta ar kūlas dedzināšanu. Vēl divi izsaukumi bijuši uz mežu ugunsgrēkiem.

Šogad kopumā pērnās zāles ugunsgrēki reģistrēti 1782 reizes, kas ir 42% no visām reģistrētajām ugunsnelaimēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Svētkos tā strâdāt vajag Atbildēt

    Labi nosvinējies un sakopa savu saimniecību malacis.

Draugiem Facebook Twitter Google+