Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Dedzinot zarus, aizdegas kūla un šķūņi; pensionārs guvis apdegumus

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā cietis viens cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pieturoties mitram un salīdzinoši siltam laikam ir strauji sazaļojusi jaunā zāle un kūlas “dedzināšanas sezona” pamazām noslēdzas. Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma darbība, vakar dzēsti 10 kūlas ugunsgrēki.

Ventspils novada Ziru pagastā, no degošas zaru kaudzes aizdegoties kūlai 1,5 hektāru platībā un diviem šķūņiem 120m2 platībā, apdegumus guva apmēram 80 gadus vecs vīrietis, kurš tika hospitalizēts. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.15.09 un plkst. 18.17 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sakopjot savas piemājas teritorijas un dedzinot zarus, VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem – ugunskura vietu ierīkot tā, lai nav iespējama uguns izplatība, ne mirkli neatstāt ugunskuru bez uzraudzības un pirms došanās projām pārliecināties, ka tas ir kārtīgi nodzēsts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, meža zemsedze, elektrības vadi, plastmasas spainis, ārdurvis, sausā tualete, dzelzceļa gulšņi, vieglā automašīna, šķūnis, neapsaimniekota ēka, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.
Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 63 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+