×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Dedzis siens, labības lauki un māju balkoni

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji izbrauca uz 56 notikumiem, tajā skaitā dzēsti 30 ugunsgrēki, veikts 21 glābšanas darbs un četri bija maldinoši izsaukumi, vēsta VUGD.

Aizvadītajā diennaktī vienpadsmit reizes dega sausā zāle, meža zemsedzes, siens, labības lauki. Plašākie ugunsgrēki bija Viļakas novada Susāju pagastā, kur dega sausā zāle, siens un siena ruļļi. Jelgavas novada Zaļeniekos dega smagā automašīna un labības lauks 3000 m2 platībā. Nokultie salmi uz lauka bija sakrājušies pie smagās automašīnas kolektora, aizdegušies, aizdedzinot arī blakus esošo labību. Kad ieradās ugunsdzēsēji, saimnieks jau bija uzsācis smagās automašīnas dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātiem un aparis apkārt degošajai labībai drošības joslu.

Gandrīz ik dienas ir arī kāds gadījums, kad daudzstāvu mājās aizdegās balkoni. Vakar šāds ugunsgrēks bija izcēlies Rīgā, Ieriķu ielā deviņstāvu mājas sestā stāva balkonā. Iespējamais iemesls – neuzmanīga smēķēšana. Diemžēl ir cilvēki, kuri smēķē pie loga, bet pēc tam izsmēķi vienkārši met zemē. Ar vēja pūsmu tas var iekrist apakšējo dzīvokļu balkonā vai pa atvērto logu pat dzīvoklī, izraisot ugunsgrēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+