×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. aprīlis, 2014
Drukāt

Deg kūla, mežs, ēkas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Varakļānu novadā sestdien, 26.aprīlī, izcēlies meža ugunsgrēks 40 hektāru platībā, ko izraisījusi kūlas dedzināšana, aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Savukārt kūlas degšanas platība konstatēta 60 hektāru platībā. Kā norādīja VUGD, svētdien vēl paredzēts meža platības apsekot, lai konstatētu, vai degšanu izdevies pilnībā likvidēt.

Ugunsgrēks sestdienas vakarā izcēlies kādā dzīvojamajā ēkā Saldus novadā. Tajā cietuši trīs cilvēki, saindējoties ar degšanas produktiem. Divi no viņiem no hospitalizācijas atteikušies. Degšanas platība – 40 kvadrātmetri. Notikušā iemesli vēl tiek skaidroti.

Savukārt Zirņu pagastā sestdienas vakarā ugunsgrēks nopostījis divstāvu koka māju un malkas šķūnīti. Kopējā degšanas platība – 355 kvadrātmetri. Ugunsgrēka iemesls – neuzmanīga rīcība ar uguni. Cietušo nav.

Nepareiza krāsns ekspluatācija sestdien izraisījusi ugunsgrēku kādā dzīvoklī Liepājā. Uguns nopostījis dažādus sadzīves priekšmetus, cietušo nav.

Savukārt Gulbenē ugunsdzēsēju palīdzība bijusi nepieciešama kādam 66 gadus vecam vīrietim, kurš nepareizas krāsns ekspluatācijas rezultātā bija saindējies ar degšanas produktiem. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatējuši, ka mājoklis ir pilns ar dūmiem, bet tā iemītnieks ārā nedodas. Cietušais evakuēts, taču no hospitalizācijas atteicies.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD reaģējis uz 212 izsaukumiem, no kuriem 150 saistīti ar ugunsgrēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+