×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Degā “Mazās dejotājas” bronzas kopija pārdota par 22, 15 miljoniem eiro

Foto: Wikipedia, Frank KovalchukFoto: Wikipedia, Frank Kovalchuk

Viens no slavenākajiem Edgara Degā skulpturālajiem darbiem, “Mazā dejotāja”, izsolē Londonā pārdots par 15,8 miljoniem mārciņu (aptuveni 22,15 miljoniem eiro), vēsta BBC.

1922. gadā tapusī skulptūra tādējādi ir viens no visu laiku dārgākajiem Degā darbiem, turklāt arī vienīgā, ko viņš izstādīja savā dzīves laikā. Tiesa, pārdota ne pati oriģinālā skulptūra, bet gan viens no 28 bronzas atlējumiem, kas tapuši jau pēc mākslinieka nāves. Skulptūra, kas attēlo 14 gadus veco Parīzes horeogrāfijas skjolas dejotāju, beļģieti Mariju van Gothemu, oriģinālā darināta no vaska, ietērpta īstā balerīnas apģērbā, kājās ir baletkurpes un galvā – parūka. 28 bronzas kopijām tutu svārciņi katrā muzejā atšķiras. Iepriekšējā reizē, kad tika izsolīts šāds darbs, Ņujorkas Kristija izsolē 2011. gadā, skulptūru pārdot neizdevās, solīšana apstājās pie 11,8 miljoniem mārciņu (16,55 miljoni eiro).

Tajā pašā Sotbija izsolē pārdots arī pirmais darbs no nacistu nolaupītās mākslas darbu kolekcijas, kura ilgus gadus glabājās pie Korneliusa Gurlita.

Maksa Lībermana “Divi jātnieki pludmalē” tika pārdots par 1,87 miljoniem mārciņu (2,62 miljoni eiro), tādējādi vairāk nekā trīs reizes pārsniedzot sākotnēji prognozēto 550 000 mārciņu robežu.

Gleznu pārdeva Lībermana ģimene. Deivids Torens ir pēdējais, kurš redzējis Lībermana gleznu tā sākotnējā vietā, pirms mākslas darbu pārņēma nacisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+