×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. maijs, 2017
Drukāt

Degunradzis sadur sievieti

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Mūsdienās dzīvniekiem tiek piedāvātas cilvēcīgas īpašības, savā ziņā tie pat tiek glorificēti, jo dzīvnieku tiesību aizstāvji pat piedraud ar miesas bojājumiem, lai it kā aizstāvētu dzīvnieku tiesības, par cilvēkiem nereti aizmirstot. Disneja multeņu ietekmē urbanizētajai sabiedrībai rodas iespaids, ka jebkurš savvaļas dzīvnieks ir draudzīgs, maigs un miermīlīgs. Tā gluži nav, un diemžēl nereti notiek arī nelaimes.

Kā ziņo ārzemju plašsaziņas līdzekļi Dienvidāfrikā kādu jaunu sievieti nopietni sabadījis degunradzis. Dabas parka īpašnieks aicinājis sievieti pieiet mazliet tuvāk degunradzim, lai varētu uztaisīt bildi. Pēc dažām sekundēm degunradzis sievietei uzbrusis, ar savu iespaidīgo ragu iedurot upurim mugurā, caurdurot plaušas. Turpat līdzās atradās arī jaunās sievietes laulātais draugs. Dabas parka īpašnieks Aleks Rihters pirms tam viesiem apgalvojis, ka ir droši izkāpt no safari automašīnas, lai bildētos kopā ar degunradžiem, viņš pat izmantojis barību, lai pievilinātu degunradžus tuvāk.

Atgādinām, ka baltie degunradži var sasniegt pat 2,3 tonnu lielu svaru. Tie ir lieli un spēcīgi dzīvnieki, kurus pasaulē pašlaik apdraud nelikumīga izšaušana lielos apmēros, degunradžu raga pieprasījuma dēļ lielākoties Vjetnamā. Pagājušā gadā konstatēti 668 gadījumi, kad nelikumīgi degunradži nogalināti ragu dēļ, kas ir teju vai 50 % pieaugums, salīdzinot ar 2011.gadu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.4
Alūksne +25.9
Daugavpils +28.1
Saldus +24
Liepāja +16.3
Jelgava +23
Ventspils +15.7
Limbaži +23
Madona +26
Rēzekne +26
Draugiem Facebook Twitter Google+