×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Degušās Juglas skolas audzēkņiem šonedēļ jārēķinās ar zināmām neērtībām mācību procesā

Foto - LETAFoto - LETA

Ugunsdzēsēji likvidē ugunsgrēka sekas uz Juglas vidusskolas ēkas jumta, kuras bēniņos izcēlies ugunsgrēks.

Degušās Juglas vidusskolas un sākumskolas audzēkņiem šonedēļ un, iespējams, arī ilgākā laikā posmā jārēķinās ar zināmām neērtībām mācību procesā – daļai klašu mācības notiks citur, bet pirmsskolas audzēkņus šonedēļ aicina pēc iespējas nevest uz izglītības iestādi.

Skolas direktore Aija Melle aģentūrai LETA pastāstīja, ka šonedēļ 1.klases skolēni mācības turpinās Ezerkrasta pamatskolā, savukārt 2.-4.klases skolēni – Rīgas 63.vidusskolas filiālē Pāles ielā 9. Šīs klases atrodas skolas daļā, kuru skāris ugunsgrēks. Kad ugunsgrēka dzēšanas darbi tiks noslēgti, tiks apsekotas telpas, noskaidrojot, kurās no tām nedrīkstēs ienākt ilgāku laika posmu. Melle cer, ka nākamajā nedēļā skolēni varēs atgriezties skolas telpās, kuras nav skāris ugunsgrēks.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis aģentūrai LETA pastāstīja, ka būs jāmeklē risinājums arī četru pirmsskolas grupu izvietošanai citviet. Visticamāk, mācību process šīm grupām notiks Purvciemā, Rīgas 244.pirmsskolas izglītības iestādes telpās, Marsa gatvē 8.

Skola arī izsūtīs visiem pirmsskolas audzēkņu vecākiem vēstules ar aicinājumu šonedēļ bērnus pēc iespējas uz skolu nelaist, lai varētu atrisināt ēdināšanas jautājumu, pastāstīja Helmanis.


Departamenta direktors arī skaidroja, ka, aplēšot skolai nodarītos zaudējumus, atbildīgās personas pārrunās remontdarbu nodrošināšanu. Tie noteikti netiks sākti tuvāko dienu laikā, jo ēka ir pamatīgi salijusi ugunsgrēka dzēšanas rezultātā, sacīja Helmanis. Atkarībā no situācijas tiks meklēts arī ilgtermiņa risinājums.
“Tiksimies ar cietušās un blakus esošo skolu administrāciju, pārrunāsim situāciju par mācību procesa nodrošināšanu. Varbūt skolēniem telpās nāksies nedaudz saspiesties, bet tie diemžēl ir “force majeure” apstākļi,” skaidroja Helmanis.

Tikmēr domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) aģentūrai LETA pastāstīja, ka pašreiz no ēkas tiek iznestas mēbeles un tehnika. Trešajā stāvā ūdens salijis pat piecu centimetru līmenī. Viņš pastāstīja, ka cietušā korpusa jumts ir nodedzis, taču par kopējo bojājumu apmēru pašreiz vēl grūti spriest. Departamenta pārstāvji noskaidros ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, pieprasot skaidrojumus no strādniekiem, kas pirms tam laboja jumtu negadījuma skartajā korpusā.

Jau ziņots, ka šodien pēcpusdienā Rīgā, Juglas vidusskolā un sākumskolā, izcēlās ugunsgrēks, tika evakuēti aptuveni 155 cilvēki. Bērni tika evakuēti uz blakus esošo stadionu, tāpat, ņemot vērā spēcīgo sadūmojumu, tika evakuēti cilvēki no blakus esošā veikala.

Īsi pirms plkst.17 ugunsgrēks lokalizēts. Degšanas platība ir 400 kvadrātmetri un tā ir uz skolas jumta, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+