×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
24. jūnijs, 2017
Drukāt

Degušās Jūrmalas atkritumu glabātuves lieta nodota Ekonomikas policijai

Foto - Rauls DzerelisFoto - Rauls Dzerelis

PĒC UGUNSGRĒKA. Uzņēmums SIA "Prima M", kura apsaimniekotajā teritorijā Jūrmalā dega atkritumi, vēl vakar nebija saņēmis VARAM un VVD rīkojumu par teritorijas sakārtošanu, taču tā pārstāve Lūcija Uzkliņģe aģentūrai LETA apgalvoja, ka sakopšanas darbus veiks.

Kriminālprocesu par ugunsgrēku Slokas apkaimē esošajā nelegālajā atkritumu glabātuvē izmeklēs nevis Jūrmalas policijas iecirknis, bet gan Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP).

Jūrmalas iecirknī bija sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu, lai skaidrotu, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, proti, ļaunprātīga dedzināšana, iepriekš paziņoja Valsts policija (VP).

Tagad kriminālprocess nodots ENAP, jo lieta ir apjomīga un, iespējams, nodarīts smags kaitējums videi, kas izmeklēšanā jāpārbauda. ENAP kompetencē ir izmeklēt noziegumus pret vidi, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

Par konkrētu nodarītā kvalifikāciju policija izlems izmeklēšanas gaitā. Kriminālprocess pagaidām sākts par faktu, nevis pret kādu personu.

Jau vēstīts, ka 18.jūnija pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība. Izgāztuvē bija uzkrāti aptuveni 23 000 tonnu atkritumu. Ugunsgrēka vietā atrastas arī baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles.

Degušajā teritorijā saimnieko “Prima M”. Informācija “Firmas.lv” liecina, ka uzņēmuma apgrozījums 2015.gadā bija 15 331 eiro, bet zaudējumi bija 2375 eiro apmērā. “Prima M” reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2846 eiro. “Prima M” pieder SIA “SO Trust”, kura vienīgais īpašnieks ir Oļegs Sokolovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+