×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. septembris, 2013
Drukāt

Degusi Rīgas uzņēmējdarbības koledža (papildināts)

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Rīgas uzņēmējdarbības koledžā Hanzas ielā, liesmas pārmetušās arī uz līdzās esošās korsešu ražotāja SIA “New Rosme” noliktavas telpām, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukums saņemts plkst.22.44. Trīsstāvu izglītības iestādei deguši logu rāmji un starpsiena 20 kvadrātmetru platībā. Uguns sasniedzis arī līdzās esošās rūpnīcas noliktavas telpas 30 kvadrātmetru platībā. Aizdegusies arī garāža 15 kvadrātmetru platībā, kurā atradās automašīna “Mercedes”, ko glābēji paguvuši izstumt laukā. Degusi nojume 30 kvadrātmetru platībā, kā arī bēniņu telpas 30 kvadrātmetru platībā.

Kopējā degšanas platība sasniegusi 125 kvadrātmetrus. Ugunsgrēks lokalizēts īsi pēc pusnakts, bet likvidēts plkst.01.28. Cietušo vai bojā gājušo nav.

VUGD kā iespējamo ugunsnelaimes cēloni min neuzmanīgu smēķēšanu.

Pastarpināti ugunsnelaime skārusi arī korsešu, nakts veļas un peldkostīmu izstrādājumu ražotāja SIA “New Rosme” noliktavas telpas, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers.

Viņš paskaidroja, ka liesmas skārušas kompānijas noliktavas telpu galu 30-40 kvadrātmetru platībā. Telpās atradās prece, kas, visticamāk, ir sadegusi. “Jāskatās, kas, dzēšot liesmas, vēl apliets,” sacīja Štelmahers, piebilstot, ka ražošanas un administrācijas telpas ugunsgrēks nav skāris.

Naudas ziņā nodarītos zaudējumus pagaidām novērtēt grūti, tas būs iespējams pēc tam, kad tiks veikta inventarizācija, paskaidroja uzņēmuma vadītājs.

Īpašums bijis apdrošināts AAS “Gjensidige Baltic”.

degLET_11029894Rīgas uzņēmējdarbības koledžas direktore Dzintra Gaile ziņu par ugunsnelaimes no skolas dežurantu saņēmusi ap plkst.23, un devusies uz darbavietu. “Protams, neko dzēst, neko darīt jau nevarēju. Kāpēc aizdedzies, naktī neko nevarēja saprast – tumsa, dūmi, ugunsdzēsēji,” aģentūrai LETA stāstīja Gaile, kas tikai šorīt četros bija atgriezusies mājās.

Šodien direktore esot saņēmusi ziņas, ka ugunsgrēks varētu būt sācies skolai līdzās esošajās “New Rosme” noliktavas telpās, kur sadegusi veļa un peldkostīmi un kur bijušas atklātas liesmas, savukārt skolā bijis spēcīgs piedūmojums.

Lai garantētu dzēšanas iespējas, ir izsisti logi, nodegusi pagalmā esošā nojume, kurā glabājušies rezerves materiāli. Drošības pēc ūdens saliets bēniņos, jo dzirksteles traukušās augšup, skaidroja koledžas direktore.

“Paldies Dievam, skolas telpas būtiski cietušas nav,” nopūtās Gaile, piebilstot, ka pēc dzēšanas ir nolijušas trīs četras telpas, tāpēc drošības nolūkos ir atslēgta elektrība, ko varēs pieslēgt pēc tam, kad to ļaus “Latvenergo” inspektori, kas veicot sprieguma mērījumus uz vadu izolāciju.

“Ir jāiestiklo logi, jāiztīra pielietās telpas, ko apkopējas jau šodien dara,” skaidroja direktore, tāpat būšot nepieciešams paņemt atkritumu vedēju, lai nokoptu to, kas palicis pāris no līdzās skolai esošās nojumes ar materiāliem.

Apdrošināts īpašums neesot, tādēļ zaudējumi būšot jāsedz no saviem līdzekļiem. “Materiālā skāde nav rēķināma ar četrām vai piecām nullēm, runa būs par kādiem simtiem,” aprēķinājusi Rīgas uzņēmējdarbības koledžas direktore.

“Bez elektrības bērnus skolā laist nevaram, tādēļ pirmdien mācības nenotiks,” sacīja Gaile, norādot, ka audzēkņiem tiks piešķirta bibliotēkas vai patstāvīgā darba diena, savukārt otrdien mācības jau notikšot ierastajā režīmā.

Versiju par to, ka ugunsgrēka cēlonis varētu būt neuzmanīga smēķēšana, koledžas vadītāja apšaubīja, tāpat maz ticama, viņasprāt, esot arī ļaunprātīga dedzināšana. Pēc viņas stāstītā, audzēkņi skolas telpas pametuši vakar pulksten trijos, un vakarā ēkā bijis vien dežurants un nolīgtas firmas strādnieks, kas remontējis apkures katlu, bet tas esot citā vietā, ne tur, kur plosījusies ugunsnelaime.

Rīgas Uzņēmējdarbības koledža savu darbu uzsāka Tukumā 1926.gadā kā Tukuma Valsts komercskola, bet kā Rīgas Uzņēmējdarbības koledža tā ir dibināta 1998.gadā. Tā ir valsts akreditētā mācību iestāde, kurā var apgūt vidējo profesionālo izglītību pārtikas tehnoloģiju specialitātēs, komerczinībās un inženiermehānikā.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju, “New Rosme” apgrozījums 2012.gadā bija 5,853 miljonu latu salīdzinājumā ar 6,614 miljoniem latu 2011.gadā. Peļņa samazinājusies līdz 40,1 tūkstotim latu, salīdzinot ar 70,4 tūkstošiem latu 2011.gadā.

“New Rosme” nodarbina 370 cilvēku, kuri strādā uzņēmuma ražotnēs Rīgā, Daugavpilī un Baltkrievijā.

Uzņēmums darbību sāka 1952.gadā, kad tiek uzsākta korsešu izstrādājumu ražošana Rīgā. 1963.gadā uzņēmums kļuva par apvienības “Rīgas apģērbs” sastāvdaļu.

1991.gadā “New Rosme” sāka sadarbību ar zviedru kompāniju “Swegmark of Sweden”, savukārt 1993.gadā uzņēmums kļuva par holdingkompānijas “Swegmark Invest AB” sastāvdaļu, kas ir vienīgā “New Rosme” īpašniece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+