×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Degvielas cenas sasniedz kārtējo rekordu

Šodien atkal par santīmu pieaugušas 95. un 98.markas degvielas cenas, sasniedzot kārtējo rekordu. Latvijas lielākā degvielas mazumtirgotāja “Latvija Statoil” degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns maksā 1,059 latus (vēl no rīta maksāja 1,049 latus), bet 98.markas degviela – 1,089 latus litrā (no rīta maksāja 1,079 latus).

Savukārt dīzeļdegvielas cena joprojām ir 98,9 santīmi par litru.

Benzīna cena paaugstināta arī “Neste” stacijās, un tagad 95.markas benzīns maksā 1,047 latus, bet 98.markas benzīns – 1,077 latus. Dīzeļdegviela maksā – 97,7 santīmus.

“Lukoil” tīkla degvielas uzpildes stacijās zemākā cena 95.markas benzīnam ir 1,017 latu, 98.markas benzīns maksā 1,047 santīmus, bet dīzeļdegviela – 96,2 santīmus.

“Eiropas biržās turpinās straujais benzīna cenu kāpums, kas sākās pirms pāris nedēļām,” tā kārtējo benzīna cenu kāpumu komentē “Latvija Statoil” pārstāvis Kaspars Skrābāns, Viņš uzsver, ka patlaban tonna benzīna maksā 1230 ASV dolāru (644 latu) un vienā dienā cenu kāpums bijis 15 dolāri (7,9 latu) par tonnu. Rekordaugstas benzīna cenas esot visur Eiropā.

Cenu pieaugums esot saistīts ar sezonalitāti – ar globālo autobraukšanas sezonas sākšanos, kā dēļ pieaugot patēriņš un pieprasījums pēc benzīna. Turklāt profilaktiskiem darbiem tiek slēgtas vairākas naftas pārstrādes rūpnīcas. Skrābāns arī uzsver, ka šo gadu nav iemesla salīdzināt ar citiem gadiem, jo bez sezonalitātes problēmām paralēli vēl aktuālas ir arī eirozonas problēmas un saspringtā situācija ap Persijas līča valstīm. Līdz ar to tas var koriģēt sezonālo svārstību ietekmi. Eksperts uzsver, ka tā kā virkne rūpnīcu ir slēgtas, samazinās arī dīzeļdegvielas apjomu piedāvājums, tomēr dīzeļdegvielas cenas tas neietekmējot, jo ir beigusies apkures sezona un pieprasījums pēc dīzeļdegvielas ir mazinājies un tā cena nepieaug.

Iepriekšējo reizi degvielas cenas pieauga 2.aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+