×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Degvielas cenu dēļ atsakās no ceļojumiem ar privātajām mašīnām

automasinas

Daļa cilvēku atsakās no ceļojumiem ar privātajām automašīnām, jo būtiski cēlušās degvielas cenas, liecina pasažieru pārvadājumu uzņēmuma “Lux Express” veiktais pētījums.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” skaidroja uzņēmumā, lielākais pamudinājums ceļot biežāk ir iespēja atpūsties (22%), iepazīties ar citu valstu kultūru (13%), bet 3% apņēmušies ceļot biežāk, jo mazāk jūtama krīzes ietekme.

Ceļot biežāk nekā pagājušajā gadā plāno 38% Latvijas iedzīvotāju. Tajā pašā laikā no 19% līdz 32% pieaudzis to respondentu skaits, kas šogad neplāno ceļot.

“Lux Express” Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane norāda, ka aptaujas dati atklāj, ka lielākoties no ceļojumiem plāno atteikties tie iedzīvotāji, kas plānoja ceļojumiem tērēt līdz 200 latiem. Pagājušajā gadā šajā segmentā bija 43% iedzīvotāju, bet šogad tikai katrs trešais jeb 30% iedzīvotāju norādījuši, ka plāno ceļot, tam atvēlot līdz 200 latiem.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, no 200 līdz 500 latiem plāno tērēt 24% aptaujāto, bet 14% – virs 500 latiem. Pērn tādu bija 9%.

“Jāatzīst, ka ceļojuma izmaksas ir ļoti būtiskas lielai daļai iedzīvotāju, jo, plānojot ceļojumu, cilvēkiem jārēķinās ar papildu izdevumiem, un šobrīd liela daļa iedzīvotāju neredz iespēju tērēt naudu ceļošanai. Ir daļa cilvēku, kas atsakās no ceļojumiem ar privātajām automašīnām Latvijā un uz kaimiņvalstīm, jo būtiski cēlušās degvielas cenas,” skaidro Kulmane.

“Baltijas valstīs ir daudz vēl neatklātu vietu, kas sagādās prieku jebkuram ceļotājam pat tad, kad nav pieejams liels ceļojumu budžets,” norāda Kulmane.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 561 respondentu vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

“Lux Express Group” ir starptautisks pasažieru pārvadājumu uzņēmums, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Krievijā. “Lux Express Group” nodrošina biznesa klases ceļošanas pakalpojumus ar “Lux Express” zīmola autobusiem, kā arī ceļošanu par pieejamām cenām ar zemo cenu autobusu līniju “Simple Express”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+