×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Degvielas tirgotāji samazina degvielas cenu par diviem centiem litrā

Foto - LETAFoto - LETA

Degvielas pistoles uzpildes stacijā.

Degvielas tirgotāji “Statoil Fuel & Retail Latvia” un SIA “Neste Latvija” samazinājuši benzīna un dīzeļdegvielas cenu par diviem centiem litrā, informēja uzņēmumos.

“Statoil Fuel & Retail Latvia” degvielas kategorijas vadītājs Armands Žubulis norāda, ka, sekojot tālākam naftas produktu (benzīna un dīzeļdegvielas) cenu samazinājumam pasaules biržās, degvielas cenas uzņēmuma staciju tīklā šodien ir samazinātas par diviem centiem gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai.

Vidējā 95.benzīna un dīzeļdegvielas cena “Statoil” tīklā šobrīd maksā 1,074 eiro litrā.

Arī “Neste” skaidro, ka, sekojot līdzi naftas produktu cenu kritumam pasaulē, cena samazināta “Neste Futura” benzīnam un “Neste Futura” dīzeļdegvielai par diviem centiem.

Zemākās cenas “Neste Oil” DUS tīklā benzīnam ir 1,027 eiro litrā, bet dīzeļdegvielai – 1,029 eiro litrā.

Kā ziņots, naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvojušas ievērojamu kritumu, investoriem reaģējot uz negatīviem ekonomikas datiem un bažām par vāju pieprasījumu.

ASV vieglās jēlnaftas “West Texas Intermediate” (WTI) cena februāra piegādēm pirmdien tirdzniecības sesijas noslēgumā bija samazinājusies par 2,62 ASV dolāriem – līdz 50,4 ASV dolāriem (42,29 eiro) par barelu.

Uz brīdi WTI cena bija nokritusies pat līdz 49,77 ASV dolāriem (41,77 eiro) par barelu, reģistrējot zemāko līmeni kopš 2009.gada aprīļa.
Savukārt Londonas “Brent” jēlnaftas cena tirdzniecības sesijas noslēgumā nokritās par 3,31 ASV dolāru, veidojot 53,11 ASV dolārus (44,57 eiro) par barelu.

“Brent” jēlnaftas cena pirmdien uz brīdi samazinājās līdz 52,66 ASV dolāriem (44,19 eiro) par barelu, fiksējot zemāko līmeni kopš 2009.gada maija.

Naftas cenas kopš jūnija samazinājušās par aptuveni 50%, ņemot vērā pārmērīgās enerģijas piegādes pasaulē, ekonomikas izaugsmes tempa palēnināšanos Ķīnā un attīstības tirgos, kā arī recesiju Japānā un stagnāciju eirozonā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+