×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Deivida Getas deju ritmi Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. oktobrī pirmoreiz Rīgā ar sološovu viesosies viens no pasaulē pieprasītākajiem dīdžejiem un mūzikas producentiem – Deivids Geta. Franču elektroniskās mūzikas mākslinieks un sociālo tīklu elks Rīgā sniegs jaunu gaismu, skaņas un pirotehnikas šovu, ko līdz šim varējuši izbaudīt tikai dažu lielāko pasaules festivālu apmeklētāji.

Deivids Geta jeb Pjērs Deivids Geta (46) ir elektroniskās mūzikas mākslinieks, kurš 2011. gadā atzīts par “dīdžeju numurs viens” dīdžeju “DJ Mag TOP 100”, tāpat pēdējos sešus gadus viņš atradies vismaz piektajā vietā globāla līmeņa vadošo dīdžeju desmitniekā.

Getas karjeras laikā pārdoti vairāk nekā astoņi miljoni viņa albumu un 40 miljoni singlu kopiju. Sācis darboties kā dīdžejs 80. un 90. gadu naktsklubos, Geta turpina kā naktskluba menedžeris, bet vēlāk viņš arī pats ķeras pie savu ierakstu veidošanas. Tūkstošgades sākumā iznāca viņa debijas albums “Just A Little More Love” kompānijas “Virgine Records” paspārnē, pārdots 300 tūkstošu lielā metienā. Tam sekoja “Guetta Blaster”, kā arī “Pop Life”.

Starptautiskas slavas saulītē Getu iznesa 2009. gadā iznākušais albums “One Love” un tā dziesma “Whe Love Takes Over”. Viņa mūzikas video ir pilni ar slaidām meitenēm peldkostīmos, ainām, kas vidējam Eiropas tūristam saistās ar deju mūzikas Mekas – Ibicas un Maljorkas salas – siltajiem vējiem.

Getas piektais albums “Nothing But The Beat” iznāca 2011. gadā – un šoreiz dubultalbuma veidā viņš piedāvāja apkalpot kā klausītāju, tā dejotāju intereses – mūzika te skanēja gan elektroniskajā versijā, gan variantā kopā ar vokālu. Stāsta, ka šim albumam Getu iedvesmojuši rokmūzikas pārstāvji – grupas “Coldplay” un “Kings Of Leon”. Albumā piedalās vesela zvaigžņu plejāde – Snūps Dogs, Sia, Nikija Mināža, Dženifera Hadsone un vēl virkne mūzikas industrijā pazīstamu personību. Albums vēlāk vairākkārtīgi iznācis arī papildinātās versijās.

Pēcāk Geta paguvis sadarboties gan ar Raianu, gan mūzikas producentu Avici, gan vēl virkni dažādu vokālistu un mūziķu. Viņa producenta darbs redzams arī Lēdijas Gāgas albuma “Artpop” dziesmā “Fashion”. 2010. gadā D. Geta saņēma veselas piecas “Grammy” balvas nominācijas – divas par albumu “One Love” un trīs par darbu grupas “The Black Eyed Peas” dziesmā “I Gotta Feeling”.

Dažos gados Geta strauji kļuvis arī par sociālo mediju lietotāju elku: 56 miljoni “Facebook” fanu, 15 miljoni “Twitter” un pieci miljoni “Spotify” sekotāju, un vairāk nekā divi miljardi “YouTube” skatījumu nudien ir prātam neaptverams skaits. Pats D. Geta kādā intervijā atzinis: “Tie ir traki cipari! Kā veselas valstis! Pats nespēju tam noticēt.”

Šajā novembrī Getas fanus priecēšot jauns, jau sestais elektroniskās mūzikas mākslinieka albums, zināms arī tā nosaukums – “Listen”. Arī šoreiz tajā piedalās jau minētie Sia, Nikija Mināža, Avici, kā arī vesela rinda citu popmākslinieku. Jau gada sākumā raidstacijas apceļoja un Apvienotās Karalistes topa pašā augšgalā paviesojās “Shot Me Down” – versija par Šēras 1966. gadā iedziedāto un Nensijas Sinatras tajā pašā gadā no jauna ieskaņoto “Bang Bang (My Baby Shoot Me Down)” – dziesma, kuras dzīvi krietni pagarināja arī tās iekļaušana Kventina Tarantīno filmā “Kill Bill” (2003). Kritiķu pelta, bet fanu dievināta dziesma tās gaitas radioviļņos turpina vēl šobaltdien, tai pievienojušies arī divi citi jaunā albuma vēstneši – “Bad” un “Lovers On The Sun” (iznācis arī minialbums ar šādu nosaukumu). Pats jaunākais gaidāmā albuma veikums iznāca tikko – “Dangerous”.

Lai arī aplam bieži spēlēts vietējo deju klubu repertuārā, D. Geta un viņa “sološovs” Rīgai ģeogrāfiski visciešāk pietuvojās pērn, viesojoties Tallinas Dziesmu svētku estrādē, kur pulcēja vairākus desmitus tūkstošu cilvēku.

Jauno D. Getas mūzikas programmu viņa pasaules turnejas ietvaros paguvuši izbaudīt tikai festivālu “Tomorrowland” un “Global Gathering” apmeklētāji, tālab Rīgas koncerta apmeklētājiem tiek dāvāta unikāla iespēja izdejoties jaunā materiāla skaņās ar pašu meistaru pie dīdžeja pults.

Varbūt noder

Deivida Getas šovs “Arēnā Rīga”: 17. X. 18.30.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cenas: EUR 39 – 59.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+