×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Deivids Gilmors: “Pink Floyd” pienācis gals

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Grupa "Pink Floyd" 2005. gadā.

Britu rokgrupas “Pink Floyd” jaunais albums noslēgs tās darbību “uz liriskas nots”, sacījis ģitārists un dziedātājs Deivids Gilmors.

“Diemžēl “Pink Floyd” pienācis gals,” Gilmors teica intervijā raidorganizācijai BBC.

68 gadus vecais mūziķis norādīja, ka grupas dalībnieki kļūstot arvien vecāki un viņiem neesot jaunu dziesmu. Taustiņinstrumentālists Ričards Raits, kurš sacerēja lielāko daļu no pēdējā albumā atrodamajām dziesmām, nomira 2008.gadā.

“Tas būs mūsu pēdējais albums,” turpināja Gilmors. “Esmu diezgan pārliecināts, ka citu ierakstu vairs nebūs.”

Kā jau ziņots, novembrī iznāks pirmais “Pink Floyd” albums pēc 20 gadu pārtraukuma. Dubultajā albumā “The Endless River” iekļautas 18 iepriekš nedzirdētas dziesmas.

Tas izveidots no 1993. gadā ierakstītā materiāla albumam “The Division Bell”. Kopējais audioieraksta garums bija 20 stundas, bet no tā tika atlasītas labākās dziesmas, kas līdz šim nav tikušas izdotas.

Grupas biedri jauno ierakstu veltījuši Raitam. “Tā ir pēdējā iespēja dzirdēt viņu spēlējam kopā ar mums,” norāda Gilmors.

Ceturtdien tika laista klajā pēdējā dziesma “Louder Than Words”, kurā apcerētas grupas biedru attiecības, tostarp konflikti ar Rodžeru Votersu, kurš pameta grupu 1985. gadā.

Gilmors netic, ka vēl kādreiz varētu ierakstīt mūziku ar Votersu. “Lai arī cik ļoti man to gribētos, tas vienkārši nevarētu notikt,” viņš teica. “Kaut arī dažbrīd man šķiet, ka viņa brīnišķīgās muzikālās spējas veido diezgan labu kombināciju ar manējām.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+