×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Deivids Linčs izdos autobiogrāfiju

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu režisors Deivids Linčs gatavojas izdot autobiogrāfiju, lai kliedētu medijos izlasāmās “muļķības” par viņa karjeru un privāto dzīvi, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Linčs autobiogrāfiju izveidos kopīgiem spēkiem ar žurnālisti Kristīnu Makennu. Grāmatu plānots izdot 2017. gadā.

“Par mani sarakstīts daudz muļķību gan grāmatās, gan arī internetā,” sacīja Linčs. “Es vēlos, lai visa pareizā informācija būtu vienā vietā. Ja kāds gribēs kaut ko zināt, tad varēs to atrast.”

Grāmata būs balstīta uz intervijām ar apmēram 90 Linča draugiem, ģimenes locekļiem un kolēģiem. Makenna no tām izveidos stāstījumu par Linča karjeru, iekļaujot režisora pārdomas par privātām lietām.

Makenna atklāja, ka Linču esot uzmeklējusi pēc filmas “Eraserhead” noskatīšanās 70.gadu beigās. Viņa uzslavēja Linča “nenogurdināmo iztēli”, kas padara viņa darbus “ļoti sarežģītus un skaistus”.

1946. gadā dzimušais Linčs sāka veidot filmas 70. gadu sākumā. “Eraserhead” padarīja viņu par kulta režisoru, savukārt astoņām ASV Kinoakadēmijas balvām nominētā 1980. gada filma “The Elephant Man” nesa kritiķu atzinību.

Pēc kinolentes “Dune” izgāšanās Linčs atgriezās kino pasaulē ar filmu “Blue Velvet” un vēlāk guva panākumus televīzijā ar kulta seriālu “Twin Peaks”.

Patlaban Linčs uzņem “Twin Peaks” trešās sezonas sērijas, kas iznāks 2017. gadā. Izdevniecības “Canongate” pārstāvis Frānsiss Bikmors norāda, ka šis esot “īstais brīdis atcerēties Linča karjeras spožākos brīžus”.

2007. gadā Linčs laida klajā grāmatu “Catching the Big Fish” par “meditāciju, apziņu un jaunradi”, kas tulkota 26 valodās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+