×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Deivids Linčs: Mākslas kino piedzīvo skumju laiku

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu režisors Deivids Linčs uzskata, ka mākslas kino pienācis “skumjš laiks”, jo mazie kinoteātri tiek slēgti un labākās idejas tiek piedāvātas televīzijām.

“Tagad mākslas filmu vietu ieņem televīzijas seriāli,” sacīja filmu “Blue Velvet” (“Zilais samts”) un “Mulholland Drive” (“Malholandas ceļš”) režisors.

“Kino bizness ir mainījies,” uzskata Linčs. “Mazie kinoteātri ir slēgti. Palikuši tikai filmu festivāli, kuros alternatīvā kino veidotāji var izrādīt savus darbus uz lielā ekrāna. Mākslas kino piedzīvo skumju laiku.”

“Viss notiek viļņveidīgi. Ja vienlaikus iznāktu daudzas lieliskas alternatīvā kino filmas, kā franču vai itāļu jaunais vilnis 60. gados, tad tas vēl varētu mainīties. Varbūt pārmaiņas ir tepat aiz stūra,” cerīgi bilst Linčs.

68 gadus vecais Linčs bija viens no pirmajiem slavenajiem režisoriem, kas iemēģināja roku televīzijā. 90. gados viņš izveidoja kulta seriālu “Twin Peaks” (“Tvinpīka”), kam 2016. gadā tiks demonstrēts turpinājums. Linčs piedalīsies tā veidošanā.

Linčs atzina, ka vairs neejot uz kinoteātriem, taču uz viņu atstājuši iespaidu tādi televīzijas seriāli kā “Mad Men”, “Breaking Bad” un “True Detective”.

Linča nesenākā pilnmetrāžas filma ir “Inland Empire” (“Iekšzemes impērija”), kas iznāca 2006. gadā. Pie jaunas kinolentes veidošanas viņš nav ķēries tāpēc, ka viņam “nav nav nevienas idejas”, atzina režisors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+