AP/LETA

Deiviss: Lielbritānija neļausies tikt iebiedēta “Brexit” sarunās 0

Lielbritānijas “Breksita” ministrs Deivids Deiviss trešdien paziņojis, ka Lielbritānija neļausies tikt iebiedēta sarunās par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), un noliedza mediju ziņoto, ka Apvienotās Karalistes izstāšanās “rēķins” varētu sasniegt 100 miljardus eiro.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

“Mēs iesaistāmies šajās sarunās nevis kā lūdzēji, bet kā sarunu dalībnieki,” paziņoja Deiviss.
Viņš noliedza laikraksta “Financial Times” ziņoto, ka Lielbritānijas izstāšanās “rēķins” var sasniegt ne tikai 60 miljardus eiro, bet 100 miljardus.

“Mēs nemaksāsim 100 miljardus,” telekanāla ITV programmā “Good Morning Britain” sacīja Deiviss. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Lielbritānija ievēros savas starptautiskās saistības, kas attiecas uz finansēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Deiviss arī noraidīja laikraksta “The Times” ziņoto, ka Eiropas Komisija (EK) neļaus Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai vest sarunas ar citiem ES līderiem.
“Sarunām ir divas puses un otra puse nenoteiks, kas ko dara. Viņa vadīs mūsu sarunas. Es viņu atbalstīšu,” paziņoja Deiviss.

EK “Breksita” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien, sniedzot savas rekomendācijām sarunām, noliedza, ka ES finanšu prasības Lielbritānijai esot sods par izstāšanos, bet brīdināja nelolot ilūzijas, ka aiziešana būs viegla.

“Daži ir radījuši ilūziju, ka “Breksits” neatstās materiālu ietekmi uz mūsu dzīvi vai ka sarunas varēs pabeigt ātri,” sacīja Barnjē.

Barnjē arī aicināja Londonu sākt sarunas pēc iespējas ātrāk, norādot, ka “pulkstenis tikšķ”.
Viņš sacīja, ka vēl nav noteikta konkrēta summa, kas Lielbritānijai būs jāsamaksā, vien piebilda, ka tā tiks aprēķināta, izmantojot noteiktu metodoloģiju.

ES 27 dalībvalstu līderi sestdien Briselē vienbalsīgi pieņēma stingras vadlīnijas divus gadus ilgajām sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no bloka. Šīs vadlīnijas paredz sarunās ievērot pakāpenību, tas ir, sākotnēji vienoties par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem, tostarp par Apvienotajā Karalistē šobrīd dzīvojošo pārējo ES dalībvalstu pilsoņu tiesībām un par izstāšanās “rēķinu”, un tikai pēc tam pāriet pie sarunām par turpmākajām Lielbritānijas un ES attiecībām.

“Mēs esam pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts, līdz izstāsimies (..), un mēs izmantosim mūsu tiesības,” norādīja Deiviss.