Kultūra
Mūzika

Dejā parādīt, kā tapa Latvija0

Publicitātes foto

Latviju apceļo dejas izrāde ar modernās un klasiskās dejas elementiem – teika par to, kā tapa mūsu zemīte, kas ieskauj ezerus un upes, informē idejas autors, horeogrāfs Juris Gogulis.

Dejotāju pulkā sapulcēti daudzpusīgākie latviešu tautas dejas dejotājiem – 32 dejotāji no deviņiem A grupu ansambļiem “Daiļrade”, “Pērle”, “Gatve”, “Rotaļa”, “Vektors”, “Teiksma”, “Ačkups”, “Zalktis” un “Austris”. Mazākie izrādes solisti ir tikai četrus gadus (Jūras princesīte) un septiņus gadus (meža iemītnieks) veci.

Papildus tapis jauns un oriģināls muzikāls projekts “Dabas krustcelēs”, kurš tika izveidots speciāli izrādes muzikālajām vajadzībām un tiek izpildīts katrā izrādē instrumentāli un vokāli.

Izrāde piedzīvoja pirmizrādi 2017.gada 5. jūnijā Dailes teātri. “Tā izveidota, lai mudinātu cilvēkus aizdomāties par skaistu, mīlestības bagātu dzīvi un piepildītu prieka kārpiņas ar laimes sajūtu, ka esam latvieši,” teic Juris Gogulis.

Izrādi varēs noskatīties 31. martā plkst.17 Limbažu Kultūras namā (biļetes “Biļešu Servisa kasēs) un 1. aprīlī plkst.17 Līvānu Kultūras centrā, kur Lieldienu svētku ieeja bezmaksas.

LA.lv