×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Dejas dienā dejos ielās, laukumos, darbavietās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29. aprīlis ir Starptautiskā Dejas diena, un Latvijas Jaunā teātra institūts (JTI) to atzīmēs ar diviem savstarpēji saistītiem laikmetīgās dejas notikumiem “Dejas diena tavā darbā” un “Bal Moderne”, informē JTI pārstāve Laura Stašāne.

Abu notikumu centrā ir profesionālu horeogrāfu un pilsētas iedzīvotāju sadarbība, kopā radot un izpildot laikmetīgās dejas priekšnesumus vai piedaloties dejas klasēs.

No 11.00 līdz 16.00 pilsētvidē notiks īsu izrāžu sērija “Dejas diena tavā darbā”, kas ar laikmetīgās dejas starpniecību atklās dažādu profesiju pārstāvju ikdienas žestu valodu, tās unikalitāti un skaistumu. Desmit latviešu horeogrāfi kopā ar dažādu profesiju pārstāvjiem, ko mēs redzam vai satiekam ikdienā – frizieriem, bibliotekāriem, velokurjeriem, oficiantiem, šokolādes meistariem, biļešu kontrolieriem, pārdevējiem un parku dārzniekiem, viņu darba vietās piedāvās miniatūras trīs līdz piecas minūtes garas kustību izrādes. Skatītāji šos darbus varēs noskatīties, izstaigājot divus maršrutus Stabu ielā un Vecrīgā. Katrs maršruts ilgst vidēji 1 stundu.

Maršruts Tērbatas iela-Stabu iela-Avotu iela
Sākums 11.00, 13.00, 15.00 audumu veikalā “Elste” (horeogrāfe Evita Birule)
Frizētava “Frizurnaya” (horeogrāfe Elīna Lutce)
Bibliotēka “Avots” (horeogrāfe Ramona Galkina)
Restorāns “Government MR” (horeogrāfs Roberts Muciņš)

Maršruts Vērmanes dārzs-Brīvības piemineklis-Vecrīga
Sākums 11.00, 13.00, 15.00 Vērmanes dārzā
Dārznieki Vērmanes dārzs (horeogrāfe Agnese Bordjukova)
Velokurjeri laukumā pie Brīvības pieminekļa (horeogrāfe Kristīne Vismane)
Zvaigznes Outlet grāmatnīca (horeogrāfe Jeļena Jacinta)
Emila Gustava Šokolāde (horeogrāfe Eva Vancāne)
Mūzikas veikals “Upe” (horeogrāfe Sintija Siliņa)
Rīgas satiksmes biļešu kontrolieri (horeogrāfe Katrīna Albuže)

29. aprīļa 19.00 Rīga 2014 Kultūras vasarnīcas atklāšanā Esplanādē visi ir laipni aicināti uz laikmetīgās dejas izrādi “Bal Moderne”, kuras radīšanā piedalās gan profesionāli horeogrāfi no Beļģijas un Francijas, kuri atrodas uz skatuves, gan ikviens skatītājs. “Bal Moderne” princips ir vienkāršs – vakara gaitā visi klātesošie kopā iemācās un nodejo trīs īsas 3 līdz 4 minūšu horeogrāfijas. Iepriekšēja dejošanas pieredze nav nepieciešama, vienīgais, kam ir jābūt gataviem, ir neliela koncentrēšanās un ļoti daudz prieka. “Bal Moderne” nav nedz nopietna un tehniski sarežģīta dejas klase, nedz diskotēka. Tā ir jautra, solidāra un veselīga pieredze ikviena vecuma un pārliecības cilvēkiem. Šis unikālais projekts ceļo pa pasauli jau 20 gadu un tajā ir piedalījušies ļoti slaveni horeogrāfi, pavisam jauni talanti un daudzi tūkstoši skatītāju – dejotāju visā pasaulē.

Iesildot “Dejas dienu tavā darbā”, visu nedēļu no 22. līdz 28. aprīlim profesionāli horeogrāfi dosies pie dažādiem darba kolektīviem un kopienām, lai pasniegtu vienu bezmaksas dejas vai kustību klasi. Klase tiks piemērota konkrētajai dalībnieku grupai un vietai, kur tā notiek, ļaujot visdažādākajiem rīdziniekiem sajust kustību prieku un gandarījumu par paveikto.
Klases risināsies Iļģuciema sieviešu cietumā, krīzes centros “Māras centrs” un “Centrs Dardedze”, draugiem.lv birojā, Rīga 2014 birojā, laikraksta Diena redakcijā, Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā CFLA un citur. Klases pasniegs horeogrāfi Olga Žitluhina, Kristīne Vismane, Ramona Galkina, Sintija Siliņa, Elīna Lutce, Roberts Muciņš, Evita Birule, Katrīna Albuže, Lilija Lipora, Andrejs Fiļipovs.

Visi pasākumi ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+