×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Dejas enerģijas bumba ar Ņujorkas iedvesmu (1)

ReklāmfotoReklāmfoto

Dailes teātra Mazajā zālē 1. decembrī pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Līgas Libertes dejas teātra izrāde 
”Netici visam, ko redzi”. Neticēt visam, ko redzi, izrādes 
autorei likusi mainīgā un neparedzamā Ņujorka, kurai nu veltīta pilnmetrāžas džeza dejas izrāde.

Līga Liberte ir diplomēta horeogrāfe un deju studijas “Body and Soul” dibinātāja. Viņa ir pirmā, kas Latvijā sākusi izkopt laikmetīgās džeza dejas tradīciju. Pirmo reizi horeogrāfe džeza dejas žanru atklāja 2006. gadā meistarklasēs Nicā (Francija), “Offjazz” deju skolā. Kopš tā laika Līga ir saistīta ar laikmetīgo džezu un savas zināšanas nodod tālāk skolēniem, paralēli papildinot zināšanas džeza dejā Nicā, Londonā, Stokholmā un Kopenhāgenā.

Ņujorkā, debesskrāpju un arī dejas mekā, Līga viesojās no 2012. gada decembra līdz 2013. gada martam: četrus mēnešus viņa mācījās profesionālajā Brodvejas deju skolā “Broadway Dance Center”. “Fantastiski grūts piedzīvojums, jo dejošanas līmenis tur ir pats augstākais pasaulē. Esot tur, ir sajūta, ka esi pasaules dejošanas centrā un tur viss ir iespējams,” būdama Ņujorkā, savā mājaslapā rakstīja Līga. Skolā iegūts daudz praktisku un teorētisku zināšanu, kā teic Līga – “lai paceltu savu un “Body and Soul” latiņu vēl augstāk”. “Šajā braucienā es sapratu, kāpēc amerikāņi ir tik labi dejotāji un kas mums būtu jādara, lai mēs būtu tādā pašā profesionālā līmenī. Protams, ka iegūtās zināšanas pēc atgriešanās tiks izmantotas “Body and Soul” nodarbībās.”

Pasaules metropole kļuvusi arī par jaunas dejas izrādes iedvesmas avotu – Ņujorka ir neizprotama, un ne vienmēr var noticēt tam, ko tu tur ieraugi, sadzirdi vai sajūti, uzskata horeogrāfe. Ņujorku Liene dēvē par salauzto siržu un vientuļo cilvēku pilsētu, kur seksuālai orientācijai var būt tikpat liela nozīme kā CV. “Pa gabalu Ņujorka šķiet kā skaisti iesaiņota dāvana, taču, ņemot nost pa kārtai iesaiņojuma papīru, tu atklāj, ka kastītē iekšā ir kaut kas pavisam cits. Tu to gribi ienīst, jo viss te ir tik uzbāzīgs un pārspīlēts, bet saproti, ka, par spīti visam, tu arvien dziļāk iemīlies šajā debesskrāpju mekā. Paldies, Ņujorka, ka tu man iemācīji redzēt un just ar acīm ciet.”

Izrādi tās autore veidojusi kā īstu enerģijas bumbu stundas garumā – bet notiekošais uz skatuves būšot ne vairāk un ne mazāk kā provokācija. “Izrādei esmu izvēlējusies ļoti spēcīgu mūziku, līdz ar to dejotājiem ir jāizdejo sarežģīta horeogrāfija, kurā ir redzami ne tikai akrobātikas elementi, bet arī skatītājiem negaidītas emocijas un kaislības uz skatuves.”

Izrādes tapšanā iesaistījušās arī Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta maģistrantūras studentes Linda Dulmane un Sniedze Ozola, veidojot unikālus deju tērpus, kas “sarunājas” gaismas efektu valodā.

“Netici visam, ko redzi” ir piektā Līgas Libertes dejas teātra veidotā dejas izrāde. Līdz šim skatītāju uzmanībai piedāvātas izrādes “Atraitnes”, “Kā tev iet”, “Mēs esam ceļotāji”, kā arī modernās džeza dejas izrāde “Love”. Jaunā izrāde 1. decembrī Dailes teātrī notiks divreiz, bet papildu izrāde paredzēta 31. janvārī Dizaina fabrikā Rīgā.

VARBŪT NODER


Izrādes: 1. XII 15.00 un 18.00 Dailes teātrī (Ls 6), 31. I 20.00 Dizaina fabrikā (Ls 6).

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Izrādi ieteicams skatīties no 14 gadu vecuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+