×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Dejas izrāde “Kazanova. Henrieta. Venēcija.” Daugavpilī

Foto-LETAFoto-LETA

Daugavpils teātra baleta trupas vadītāja, horeogrāfe Irina Saveļjeva piedalās preses konferencē Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, kurā informē par Rīgā gaidāmajām Daugavpils teātra dienām.

22.novembrī pulksten 18.30 pirmo reizi Daugavpils teātra vēsturē pirmizrādi piedzīvos pilnmetrāžas dejas izrāde “Kazanova. Henrieta. Venēcija.”.
Jauniestudējuma pamatā būs teatrālā un dejas plastika. Izrādē tiks dzēsta robeža starp dramatiskajiem aktieriem un teātra mūsdienu baleta trupu, viņu darbības uz skatuves būs savienotas vienā veselumā. Iestudējuma horeogrāfe ir Irina Saveļjeva.
Izrāde top kā smalks stāsts par izcilo mīlnieku Kazanovu. Izrādes radošā komanda uzsver to, ka Kazanovas personība ir pretrunīga, līdz ar to tās interpretēšanai ir svarīga loma. Šajā izrādē tiek lauzts stereotips par Kazanovu kā mīlnieku un pievērsta uzmanība viņa personībai. Kazanova – godprātīgs mīlētājs ne tikai pret sievietēm bet arī pret varu, un tādu personību nav daudz.
Sajūtas radīšanai izrādes scenogrāfes Agnese Stabiņa un Inga Bermaka rūpējas par vissmalkākajā detaļām, toņiem un niansēm. Svarīga loma izrādes scenogrāfijā un kostīmos būs Venēcijas maskām, kas uz Daugavpils teātri atceļojušas no pašas Venēcijas. Izrādi raksturojošie vārdi – niansētas detaļas, skaisti cilvēki, mūzika, deja, stāsts par izcilu vīrieti, mīlētāju, personību.
Lomās darbosies: Miroslavs Blakunovs, Inese Ivulāne-Mežale, Egils Viļumovs, Aleksandrs Komarovs un Jeļizaveta Petrova, dejotāji: Anna Sultanova, Anna Gimbute, Artūrs Jackevičs, Svetlana Morozova, Māris Boka, Džeina Saulīte, Milena Rožanska, Natālija Kotona, Edgars Kuškurs un Raimonds Paegle.
Tuvākās izrādes paredzētas: 23.novembrī plkst.18, 5.decembrī 18.30 un 30.decembrī 18.30.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+