Apbrīno

Dejās un dziesmās ar Eduardu Roženstrauhu1

Publicitātes foto

Tauta savu atmodas laika dziesminieku, leģendāro Eduardu Rozenštrauhu nav aizmirsusi. 15. jūnijā Rīgas Latviešu Biedrības namā dziedātāja un mākslinieka skatuves partnere Indra Lintiņa-Lučka aicina uz īpašu Eduarda Rozenštrauha koncertu “Tāpat kā toreiz. Eduards Rozenštrauhs vakar un šodien”.

“Koncerts “Tāpat kā toreiz…” iezīmē manā koncertorganizēšanas vēsturē absolūti jaunu koncepcijas līniju, jaunu ieceri, kurā mēģināšu īstenot savu sapni par Eduarda Rozenštrauha tēla atveidi uz skatuves. Tas būs radošs teatralizēts koncerta uzvedums, kurā dominēs E. Rozenštrauha tēls plastiski horeogrāfiskā atveidē, skanot dziesmām un savelkot satura un biogrāfisko datu paralēles ar paša komponista personību un sarežģīto dzīvi,” atklāj Indra.

Koncerts būs divās daļās. Pirmajā daļā E. Rozenštrauha tēls tiks izdejots. “E. Rozenštrauha tēlu uz skatuves atveidos baletdejotājs Kristaps Lintiņš. Šā koncerta iecere mūsos dzīvojusi sen, bet šogad nolēmām to realizēt. Savukārt E. Rozenštrauha mākslas Mūzu un dzīves mīlestību izdejos Kie Konishi – baletdejotāja no Japānas. Muzikālo krāsu savā versijā E. Rozenštrauha dziesmās iekrāsos komponists un dziesmu aranžētājs Atvars Sirmais,” stāsta Indra.

Savukārt otrajā daļā dziesmu krāsu izpildījums uzticēts Rīgas skolēnu pils akordeonistu ansamblim “Opuss”. “Dziesmas “Vecpiebalgas ūdensrozes”, “Jaunība”, “Vecās likteņdzirnas”, “Pa kuru laiku nosirmoja jūra”, “Jasmīn baltais” un “Zilais lakatiņš” komentārus neprasa, jo tās ir latviešu tautai vismīļākās dziesmas. Skanēs komponista pirmatskaņojumi, bet tas lai paliek noslēpums. Akordeons jau skan vērienīgi, bet ansamblis radīs jaunas E. Rozenštrauha dziesmu interpretācijas krāsu, jaunu skanējumu, bet E. Rozenštrauha instruments kā pamats dziesmu pavadījumos ir saglabāts. Būs interesanti,” smaidot nosaka Indra.

Tauta un Eduards Rozenštrauhs ir vēsturiski nesaraujami! “Lai mums visiem dziesmu klausīšanās atmiņas par E. Rozenštrauhu pārvēršas par īsteniem svētkiem! Tāpat kā toreiz dziedāsim un atcerēsimies Atmodas laika skaistākos brīžus, skaistākās dziesmas,” teic Indra.

15. VI 18.00 Rīgas Latviešu biedrības nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparaizde.lv

Cena: No EUR 5 līdz 12

 

LA.lv