×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Deju kārdinājums Lasvegasā 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kino industrijā franšīzes kļūst par arvien populārāku parādību un to skaits vairojas strauji. Starp tām ierindojusies arī filmu sērija „Solis augšup“ – tikko iznākusi jau piektā, šoreiz ar paplašināto nosaukumu „Uz visu banku“.

„Solis augšup“ aizņēmis deju filmu nišu, skatītājus ievadot dažādu deju veidos, formās, vidēs, kurās neiztrūkstoša arī romantiskā līnija. Šī sērija aizsākās jau 2006. gadā, kad iznāca pirmā filma „Solis augšup“, kuras galvenie varoņi – ielu dejotājs Tailers (Čanings Tatums) un mākslas skolas deju nodaļas audzēkne Nora (Dženna Djūana) kļuva par deju partneriem Noras skolas izlaiduma uzvedumā. Šī filma pavēra kino karjeras iespējas Tatumam un veicināja to, ka abi filmas partneri kļuva par pāri arī dzīvē. Šo nu jau astoņu gadu laikā ir mainījušies filmu galvenie varoņi un darbības vides, arvien mazsvarīgāki kļuvuši filmu stāsti, izvirzot priekšplānā deju numurus, ko īpaši vēl veicina 3D tehnoloģiju izmantojums.

„Solis augšup: Uz visu banku“ īpaši spilgti ilustrē šo tendenci – filmas dramaturģija ir pakārtota deju uzvedumiem, no kuriem garākais sniedzas pat gandrīz 10 minūšu garumā, horeogrāfija ir pielāgota trīsdimensiju attēlam un efektiem, lai izceltu deju nianses un padarītu tos pēc iespējas aizraujošus. Filmas darbība šoreiz norisinās Lasvegasā, kur notiek deju konkurss par iespēju saņemt deju līgumu uz vairākiem gadiem – tā ka likme ir augsta un līdz ar to konkurence sīva. Šona (Raiens Guzmans) un viņa trupas brauciens uz Losandželosu izmēģināt laimi izvērties neveiksmīgs, tāpēc visi, izņemot Šonu, grib doties atpakaļ uz Maiami. Šons uzzina par konkursu Lasvegasā un dodas turp, bet ir jāveido jauna trupa, lai tajā piedalītos. Kā jau ierasts, būtisks ir arī attiecību aspekts, kur, kā iepriekšējās filmās pierasts, „labā meitene“ filmas gaitā atrod partneri un iemīļoto „sliktajā puisī“. Galvenā sieviešu loma Elisonai Stounerei, kura piedalījusies gan “Solis augšup”, gan “Solis augšup 3D“ (2010). Filmā spēlē vairāki aktieri no iepriekšējām franšīzes filmām: Braiena Evigana no “Solis augšup 2” (2008), Adams Dž. Sevanni pat no trim filmām (“Solis augšup 2”, “Solis augšup 3D” un “Solis augšup 4” (2012)), Gūzmans no “Solis augšup 4”.

Tas nenozīmē, ka skatītājam jābūt zinošam par to, kas bijis iepriekš (un jāinteresējas par to, kas vēl būs), jo katra filma stāsta par atsevišķiem notikumiem un izvirza jaunas ar dejas vidi saistītas tēmas, ļauj novērtēt, ko spēj izdarīt aktuālās kino tehnoloģijas.

UZZIŅA


„Solis augšup: Uz visu banku“/Step Up: All In


ASV, 2014

Režisore Triša Sī

Lomās: Elisona Stonere, Braiena Evigena, Raiens Guzmans, Izabella Miko, Adams Dž. Sevani u.c.

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 25. VII

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+