×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Deklarāciju par leģionāriem neviens nav atcēlis (28)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

16. marts. Brīvības pieminekli kārtējo reizi aplenks ar lieliem policijas spēkiem, lai cilvēki spiesti tur doties kā caur konvoju? Kas traucē drošības iestādēm pavadīt gājienu un jau pa ceļam izķert un izolēt huligānus un provokatorus, nodrošināt kārtību?

Piemineklis nav vieta balagānam! To Rīgas domes amatpersonas vēl arvien nav sapratušas. Tā ir latviešu tautas svētvieta, celta par tautas ziedotajiem līdzekļiem. Brīvības piemineklis nav Rīgas domes privātīpašums.

Mēs 16. martā pieminam latviešu leģionārus, kuri cīnījās Otrā pasaules kara frontēs. 1998. gada 29. oktobrī Latvijas Republikas Saeima pieņēma deklarāciju “Par latviešu leģionāriem Otrajā pasaules karā”. Tajā, starp citu, teikts “Piespiedu atrašanās PSRS bruņoto spēku rindās netiek uzskatīta par Staļina asiņainā režīma atbalstīšanu, turpretī piespiedu atrašanos to latviešu leģionāru rindās, kuri karoja Vācijas bruņoto spēku sastāvā, šobrīd zināmi politiskie demagogi traktē kā Vācijas fašistiskā režīma atbalstīšanu.” Un deklarācijas beigās: “Tāpēc Latvijas valdības pienākums ir rūpēties par latviešu karavīru goda un cieņas aizskārumu novēršanu Latvijā un ārzemēs.”

Šo deklarāciju neviens nav atcēlis, tā saistoša visiem, arī Nilam Ušakovam.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Usainais sadists-izdzimtenis elle berze rokas un priecajas ka vina sekla vel dziva.

 2. Nevienam nav jātaisnojas netīro fašistu lopu, civilizācijas atkritumu, staļinistu priekšā. Bija leģionāri, kurus iesauca un bija tie, kuri pēc krievu sarīkotā bezprecedenta etnocīda “Baigā gada” aizgāja kā brīvprātīgie. Nav būtiski, zem kādiem karogiem cīnījās mūsu varoņi, pret absolūto ļaunumu arī marsiešu karogi būtu bijuši pieņemami.

  • А сам ты Улдис, значит, обазец чистого арийца? Яркий пример теории рассового превосходства!? Достижение цивилизации? Смело, но неправильно. Ты, Улдис превосходный пример реваншизма и возрождения нацизма в этой стране!

   • Fašisms, kam pakļauti 86% Krievijas iedzīvotāju (99% homo russicus) ir krievu šovinisms – rusisms

    • А чем вы можете обосновать свои цифирки, а? Я тоже так могу. 99 % латышей – руссофобы!

     • “Fobi”, tas nozīmē baidīties. Neviens no jums, fašistiskiem izdzimteņiem, zemākiem organismiem, nebaidās. Jūs tikai izraisiet pretīgumu un jūs, smerdeļus, nicina.

     • Ну, то есть, обосновать свои цифирьки вы не можете никак! Да, в вашем случае, медицина бессильна. Вами должна заниматься ПБ, ибо вы занимаетесь открытыми оскорблениями на национальной почве и пропагандой ненависти! Нагло и открыто. Судя по всему, редакция портала полностью разделяет ваше мнение, раз ваши комментарии не удалили до сих пор. Доказательство от противного!

 3. Vēlreiz varam pārliecināties par Staļina un Hitlera melno ģenialitāti-viņi darīja un mēs turpinām šodien apsaukāties,lamāties,taisnoties,kas nekādi nesaistās ar cieņu,sapratni un vēstures pieminēšanu ar godu un pagātnes analīzi,lai atal kāds melnais ģenijs nesāktu spēlēties ar mūsu likteņiem.

 4. Precīzi un pareizi! Paliek tik tāds sīkums, kā okupantus, to atvases un kolaborantus piespiest to ievērot!

 5. NEVIENS MAN KĀ LATVIETEI NEVAR AIZLIEGT IET PIE BRĪVĪBAS PIEMINEKĻA UN ATCERĒTIES 16.MARTU KOPĀ AR LEĢIONĀRIEM!? Bija tāds datums, to neizsvītrot no piemiņas!? šos vīrus iesauca okupanti un lika karot!(NERUNĀJU PAR BRĪVPRĀTĪGAJIEM, KURI DAŽĀDU IEMESLU DĒĻ KAROJA!). KĀPĒC NEATCERĒTIES kritušos??? KĀPĒC??? NEESMU tā laika bērns, nav manā ģimenē leģionāru, BET esmu LATVIETE un man ĻOTI SĀP MANAS TAUTAS LIKTENIS! LEPOJOS, ka esmu izlasījusi visu iespējamo par latviešu leģionu un tikusies ar cīnītājiem, kuri šo drausmīgo karu izgāja no pirmās līdz pēdējai dienai! VISU CIEŅU CĪNĪTĀJIEM PAR LATVIJU!

  • Экая вы душка. Если вы всё прочитали про свой легион, то должны бы знать, что ни за какую такую свободу свободу Латвии они не могли бороться в принципе! Они воевали в рядах фашисткой армии, в фашисткой форме, под фашисткими флагами, и давали присягу Гитлеру! С какой стати вас несёт отмечать их память к государственному памятнику, да под государственными знамёнами?!! Почему не идёте под нацистким флагом, с которым они воевали?! Хотите помянуть их память – идите на кладбище, там вам никто мешать не будет.

   • Un par ko cīnījās sarkanā armija? Atbildu – par tautu cietumu, par boļševiķiem, par deģenerātu staļinu, par “atbrīvoto” zemju kolonizāciju un rusifikāciju, pret demokrātiju un pret cilvēka cienīgu dzīvi. Bija Krievu atbrīvošanas armija, kas cīnījās nacistiskās Vācijas pusē un kaujās pret sarkano armiju devās ar trīskrāsaino Krievijas tagadējo karogu.

    • Это не Ушаков, а именно вы – хуйло! Советую вам перечитать решения решения Нюрбергского трибунала, ещё раз и внимательно. Легко говорить пропагандисткими штампами, но ни большевизм, ни сам Сталин, никакими международными трибуналами не осуждены! А нацизм и его организация СС как раз таки осуждены.
     Генерала Власова повесили, и власовцы в России парадами не не ходят. А сам флаг не виноват, что его использовали предатели и уроды.

   • Atkal tas āksts, precīzāk provokators! Kāpēc viņa zaimojošie un naidu raisošie murgi netiek dzēsti???
    1.Latviešu leģiona zvērestā nebija Hitlera vārda!
    2. Latviešu leģionam bija Latvijas karoga uzšuve – kāpēc būtu jāiet zem hitleriskās Vācijas karogiem?!
    3. Kāpēc latviešiem Latvijā kaut kāds … varētu norādīt, kur viņi drīkstētu savus likumā atļautos pasākumus rīkot?!
    Vēlreiz – kādēļ it kā nacionālkonservatīvā laikraksta mājas lapā tiek pieļauta šāda noziedznieka vēmekļu ievietošana???

    • Kāda jēga ar tevi un tev līdzīgajiem diskutēt? Es saku “zapte”, tu – “sūds”, es – “sūds”, tu – “zapte”!
     Ja tavējie ar višinski un šustinu priekšgalā 1940.-41. gadā nebūtu sākuši sarkano teroru un zvērības, tad arī leģiona nebūtu. Kad tiesāsim sarkano noziegumus? Vai tiem un tev viss ir ļauts?
     Un – latviešu leģionā ļoti maza daļa bija brīvprātīgo, to atzīst arī tava Nirnberga un latviešu leģions tajā netika tiesāts par noziegumiem pret cilvēci, ko derētu un ir jādara ar nkvd un čeku! Aizrijies!

 6. nepilsoņiem būtu laiks braukt mājās, vai vismaz nomazgāties……………..

  • Чего вдруг? ты ничего не попутал? Сам пи*дуй отсюда куда хочешь! Весь мир для тебя открыт.

   • Pūķina Piektdienis jau iejuties saimnieka diktētajā lomā un sāk komandēt.
    Nelaimīgais primāts !

    • Вася! Ты лучше скушай чего-нибудь, писательство это не твоё. Дрессированным мартышкам слова не давали.

     • Дрессированным мартышкам слова не давали.
      Учти это и закройся !

 7. Vergs var sapńot par brīvību Atbildēt

  Bet tam joprojām jāpilda verdzinošā kunga pavēles. Tādi sapńi nepārvērš vergu par brīvības cīnītāji.

 8. Plašo literatūru par tajā pašā hitleriskajā armijā karojošajām ROA,RONA,RNNA divīzijām Krievu družīnas un kazāku vienībām Krievijas grāmatveikalu plauktos nav vēl pat pamanījis!

 9. deklerācija pareiza kā var ierindas karavīru kuru pēc tā laika likumiem iesauc karā pret viņa gribu vai piespiež parakstīt papīru kā brīvprātīgais saukt pēc tam pie kriminālatbildības kāda vara šai zemē būs tādai kalposi

 10. Paldies par atgādinājumu.

 11. varbut likumus izlasi. pašvaldiba nav tiesiga aizliegt pēc visiem noteikumiempieteiktu pasākumu. jau cik reizes ir mēģināts un vienmer tiesa aizliegumu ir atcēlusi, bet kur nu tavām atmiekšķētajām smadzenēm tādus sīkumus atcereties:)

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+