Kultūra
Kultūrpolitika

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja jubilejā izstādīs krājuma priekšmetus ar stāstu0

Publicitātes foto

No 11. jūlija līdz 15. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts. Neredzēts. Izredzēts”, LA.lv uzzināja muzejā.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM) tika atklāts 1989. gada 6. jūlijā, un šogad tas svin trīsdesmito dzimšanas dienu.

2019. gada izstāžu plāns ir jubilejas cienīgs: to atklāja neparastā Ziemeļvalstu ekspozīcija “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”, kas guva nedalītu apmeklētāju atsaucību. Vēlāk skatītājiem tika piedāvāts iepazīties ar pasaulslavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas daiļradi.

Gada otrās puses izstādes būs veltītas Latvijas mākslai un dizainam: rudenī plānota pazīstamā modes dizaineru dueta MAREUNROL’S izstāde, bet gada nogalē notiks Latvijas tekstilmākslas leģendas Edītes Pauls-Vīgneres plašā retrospekcija.

Savu “dzimšanas dienu” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas atzīmēt ar izstādi un speciālu izglītojošo pasākumu programmu, kas izgaismotu muzeja darba mazāk redzamo daļu – krājumu.

“Izstāde “Redzēts. Neredzēts. Izredzēts” veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad DMDM vēlas kompleksi paskatīties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu,” stāsta Inese Baranovska, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pamatkrājumā glabājas 11 928 vienības, bet pastāvīgajā ekspozīcijā iespējams iepazīties tikai ar 522 priekšmetiem.

Jubilejas izstāde veidota pēc atklātā krājuma principa. DMDM kolekciju glabātāju atlasītie eksponāti (vairāk nekā 70 vienības) grupēti pēc to stāsta par nonākšanu muzejā.

“Skatītājs izstādē jutīsies it kā atverot nezināmu dārgumu lādi, kur katrai lietai ir īpaša, noslēpumaina vēsture, un katrs varēs pats atklāt savas “pērles”. Svarīgi atzīmēt, ka lielākā daļa ekspozīcijai atlasīto darbu publikai tiks demonstrēti pirmo reizi,” uzsver Inese Baranovska.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Atvadīsies no Helgas Dancbergas 2
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Par kino jaunumiem – arī podkāstā
6 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Dejot naktī ar Dievu.” Sociālo tīklu lietotāji par izrādi “Baltais helikopters”
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
“Tā nav ticība, bet apmātība!” Speciālisti par šausmīgo gadījumu Jelgavā, kad mira māte un bērns 1
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Kariņš izdod rezolūciju Viņķelei
39 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Sākas kamaniņu sezona – Dārznieks izcīna otro vietu Nāciju kausā
17 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Dainis Lemešonoks: Nepieciešamība apvienot farmācijas “milžus”. Vai Kariņam būs dūša?
1 stunda