Foto – LETA

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs 0

8. maijā pulksten 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) aicina uz lekciju “Tradicionālais un laikmetīgais Jūlija Straumes mākslā” ciklā “Klasiskās vērtības”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

Lekcija piedāvā ieskatu izcilā latviešu tekstilmākslinieka Jūlija Straumes (1874–1970) biogrāfijā un daiļradē. Straumes darba gaitas no šodienas skatpunkta šķiet aizraujošas un neparastas. Mākslinieks no 1907. līdz 1923. gadam dzīvojis Tbilisi, strādājis Kaukāza Mājamatniecības komitejā, kas apzināja un vāca materiālus par šī reģiona bagātajām un senajām amatniecības tradīcijām. Kaukāzā iegūtās zināšanas un iespaidi ienāca arī autora darbos. 1923. gadā Jūlijs Straume atgriezās Latvijā.
Jūlija Straumes mākslinieciskie uzskati veidojušies divu kultūru kontekstā, kas atklājās viņa savdabīgajos ornamentālajos tekstiliju metos. Lektore analizēs Jūlija Straumes radošo darbību tekstiliju dizaina tradīciju attīstības kontekstā Latvijā 20. gadsimtā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Jūlija Straumes uzskatiem par tradicionālo un laikmetīgo lietišķajā mākslā, kā arī viņa radošā mantojuma nozīmei mūsdienu globalizācijas apstākļos.
Lekciju lasa mākslas zinātniece Laima Kļaviņa.
Lai aktualizētu jautājumu par latviešu lietišķās mākslas vērtībām, popularizētu tās un iepazīstinātu auditoriju ar izcilāko mākslinieku dzīvi un daiļradi, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs 2013. gadā piedāvā lekciju ciklu „Klasiskās vērtības”. Lekciju temati izvēlēti ar mērķi saistīt klasiskās un mūsdienu mākslas attīstības tendences, kā arī izgaismot Latvijas mākslas vēsturē nozīmīgu autoru vārdus, kuru harizmātiskais personības valdzinājums iedvesmojis vairākas paaudzes.
Lekciju ciklā īpaša uzmanība tiks pievērsta 20. gadsimta sākuma „Art & Craft” kustības filozofijas iedvesmoto mākslinieku darbiem, jūgendstila un Art Deco izcilāko meistaru sasniegumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.