×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Dekupāža interjerā

Foto - Anda Krauze un Valdis SemjonovsFoto - Anda Krauze un Valdis Semjonovs

Plaši pieejamais hobiju materiālu klāsts rosina cilvēkus tos izmantot vēl neierastos veidos. Skaties un brīnies!

 

Skaties arī FOTOGRĀFIJĀS šeit.

Čaumalu faktūra

Lai atjaunotu sadzīves priekšmetus, ne vienmēr jādodas uz veikalu pēc specifiskiem materiāliem. Dekupāža ir viens no hobiju veidiem, kur noder visneiedomājamākās lietas. Piemēram, lietas izskatu var izmainīt, ierasto salvešu tehniku papildinot ar interesantu faktūru no… čaumalām!

Inta Finka un Evita Zute no Zebrenes rokdarbu klubiņa “Pūriņš” ilgstoši nodarbojas ar dekupāžu un virsmu apstrādei izmanto dažādu materiālu fragmentus. Līdz ko virsma ar akrilu nokrāsota vajadzīgā tonī, tūdaļ ar PVA pielīmē olu čaumalas un atstāj nožūt. Pēc tam čaumalas nokrāso ar to pašu akrilu un veidojas reljefaina virsma. Ir arī otrs variants, kad čaumalas pārkrāso citā, tumšākā tonī. Beigās visu nolako.

 

Apdedzināmā plastika

Dažādu virsmu noformējumā interesants atklājums ir Jovi baltā vai brūnā plastika, kas pēc īpašībām atgādina mālu. Tā nopērkama pat kancelejas preču veikalos un maksā lēti. Ar Jovi iespējams piešķirt jaunu veidolu, piemēram, stikla pudelēm. Inta Finka plastiku izveltnē plānā kārtiņā, uzklāj uz pudeles un tad ar plastmasas nazīšiem izveido iecerēto noformējumu – izgriež logus, durvis utt. Interesantākam izskatam dažas papilddetaļas (palodzes, kāpnes utt.) arī pielīmē, lai stingrāk turas. Tad priekšmetu liek krāsnī termiskai apstrādei. Senatnes elpu iegūst, plastikas mājiņu noklājot ar melnu akrilu un pēc nožūšanas dažās vietās krāsu noņemot ar acetonu. Tumšais tonējums māla celtnei piešķir romantisku izskatu.

 

Veidošanas masa
maals_2885

Daudzveidīgi lietojama ir plastiskā masa Ultra-light, apgalvo dekupāžas speciāliste Lolita Sīmane. Tā ir viegli veidojama, gluži kā plastilīns. Turklāt “Ultra-light” ir pašsacietējoša, tātad nav termiski jāapstrādā, kas ļoti atvieglo darbu. To glabā, ietītu pārtikas plēvē, lai nesacietē gaisa ietekmē. Ir plaši izmantojama dekupāžā, neaizstājama dažādu rotaslietu izgatavošanā, jo viegli izveltnēt vajadzīgā lielumā. Tikpat labi Ultra-light var aplīmēt ar salvetēm, rispapīru vai apgleznot. Variantu ir daudz, atliek likt lietā pieredzi un fantāziju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+