Foto – Anda Krauze un Valdis Semjonovs

Dekupāža interjerā 0

Plaši pieejamais hobiju materiālu klāsts rosina cilvēkus tos izmantot vēl neierastos veidos. Skaties un brīnies!

Reklāma
Reklāma

 

Skaties arī FOTOGRĀFIJĀS šeit.

Čaumalu faktūra

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Lai atjaunotu sadzīves priekšmetus, ne vienmēr jādodas uz veikalu pēc specifiskiem materiāliem. Dekupāža ir viens no hobiju veidiem, kur noder visneiedomājamākās lietas. Piemēram, lietas izskatu var izmainīt, ierasto salvešu tehniku papildinot ar interesantu faktūru no… čaumalām!

Inta Finka un Evita Zute no Zebrenes rokdarbu klubiņa “Pūriņš” ilgstoši nodarbojas ar dekupāžu un virsmu apstrādei izmanto dažādu materiālu fragmentus. Līdz ko virsma ar akrilu nokrāsota vajadzīgā tonī, tūdaļ ar PVA pielīmē olu čaumalas un atstāj nožūt. Pēc tam čaumalas nokrāso ar to pašu akrilu un veidojas reljefaina virsma. Ir arī otrs variants, kad čaumalas pārkrāso citā, tumšākā tonī. Beigās visu nolako.

 

Apdedzināmā plastika

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažādu virsmu noformējumā interesants atklājums ir Jovi baltā vai brūnā plastika, kas pēc īpašībām atgādina mālu. Tā nopērkama pat kancelejas preču veikalos un maksā lēti. Ar Jovi iespējams piešķirt jaunu veidolu, piemēram, stikla pudelēm. Inta Finka plastiku izveltnē plānā kārtiņā, uzklāj uz pudeles un tad ar plastmasas nazīšiem izveido iecerēto noformējumu – izgriež logus, durvis utt. Interesantākam izskatam dažas papilddetaļas (palodzes, kāpnes utt.) arī pielīmē, lai stingrāk turas. Tad priekšmetu liek krāsnī termiskai apstrādei. Senatnes elpu iegūst, plastikas mājiņu noklājot ar melnu akrilu un pēc nožūšanas dažās vietās krāsu noņemot ar acetonu. Tumšais tonējums māla celtnei piešķir romantisku izskatu.

 

Veidošanas masa


Daudzveidīgi lietojama ir plastiskā masa Ultra-light, apgalvo dekupāžas speciāliste Lolita Sīmane. Tā ir viegli veidojama, gluži kā plastilīns. Turklāt “Ultra-light” ir pašsacietējoša, tātad nav termiski jāapstrādā, kas ļoti atvieglo darbu. To glabā, ietītu pārtikas plēvē, lai nesacietē gaisa ietekmē. Ir plaši izmantojama dekupāžā, neaizstājama dažādu rotaslietu izgatavošanā, jo viegli izveltnēt vajadzīgā lielumā. Tikpat labi Ultra-light var aplīmēt ar salvetēm, rispapīru vai apgleznot. Variantu ir daudz, atliek likt lietā pieredzi un fantāziju.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.